FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Advanced Cup

Advanced Cup - Rally Argentina

 
FELTRIN Jernej
  
  Čtvrtým podnikem pokračoval seriál Advanced Cup. Na účastníky Rally Argentina, kterých se na startu objevilo 141, čekalo 96 km  na celkem 14. šotolinových rychlostních zkouškách. Trať byla místy vlhká až mokrá vzhledem k občasným dešťovým přeháňkám.
 
  
POSPISIL Jiri
 
  
 
    
 
 
 
 
LILGE Peter


  
  Tomas Nordins, vítěz předchozích dvou závodů tentokrát vyšel naprázdno, neboť na osmém testu trefil kámen a za závodu musel odstoupit ze třetí pozice. Od začátku se na prvním místě usadil Slovinec Jernej Feltrin a svůj Focus WRC přivezl do cíle s více než velkým náskokem 2min. a 24 vteřin před Španělem Ciprianem Sacramentem s vozem C4 WRC.  Jako třetí dorazil do cíle s dalším Citroenem C4 Karel Hrdina.

  Z našich jezdců  v kategorii WRC odstartovali jako již tradičně Petr Tauš a Mila Duda. Petr bohužel poslal svoji Imprezu WRC mimo trať už ve čtvrtém testu a podobný kousek se mu "povedl" i v 9RZ, takže soutěž dokončil pouze díky superrally na 35. pozici ve třídě. Mila podal velmi pěkný výkon a v cíli z toho byla 10. bodovaná pozice ve třídě mezi 38 startujícími posádkymi .

  Ve třídě A8 se krom tradičních borců Zdendy Kaštánka a Lea Vonky představila poprvé v našich barvách i posila Franta Gruntorád, který přišel z týmu AUTO-SPORT.cz RBR Team. Všichni odstartovali z vozem Ford Escort Cosworth. Fáňa podával po celou soutěž velmi pěkný výkon a zajížděl časy kolem 5-8 místa a v cíli se mohl nakonec radovat z místa šestého. Leo musel po chybě hned v úvodní RZ odjet celou první etapu s poškozenou nápravou, ale skvělým výkonem ve druhé etapě se dokázal protlačit až na sedmou pozici v cíli. Zdenda se bohužel nevyvaroval chyby ve čtvrtém testu a z první etapy odstoupil. Ani pěkný výkon ve druhé etapě ale tentokrát díky 20min. penalizace SR na první desítku a body nestačil a Zdenda tak obsadil 12. místo.

 Ve třídě S2000 nastoupil s vozem Peugeot 207 Honza Chalupný, ale tentokrát se mu vůbec nevedlo a cíl spatřil pouze díky superraly a velkou ztrátou na 21.pozici.

 S vozy S1600 odstartovala hned čtveřice našich zástupců. Martin Zápotocký odjel pouze úvodní RZ a poté pro technické problémy odstoupil. Petr Vodička začal dobře a zajížděl časy v první desítce, ale bohužel pouze do RZ9, kde po odskoku jeho Fiesta S1600 skončila v jednom ze stromů podél trati. Vlastimil Matoušek opět přesedl ze silnější čtyřkolky S2000 do vozu Opel Corsa S1600 a svůj již tradičně jistý výkon korunoval 8. místem v cíli. Nejlépe si tak opět počínal Peter Lilge s VW Polo S1600, který svůj vůz dovezl do cíle na parádním 5.místě a i když v cíli nebyl se svým výkonem moc spokojen v tabulce poháru je na tom z našeho týmu jasně nejlépe.

Celkové pořadí Rally Argentina naleznete
zde .

P.V.

 

 

 
 
 
Žádné komentáře
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team