Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Advanced Cup

Advanced Cup - Rally Jordan

MORALES Gabriel

Dalším, již pátým podnikem pokračoval Advanced Cup 2009. Tentokrát účastníci zavítali do Jordánska, kde je čekalo 12 velmi rychlých testů. Míst kde se nejelo na plný plyn by jsme našli opravdu pomálu. Ze 122 účastníků se s tratěmi nejlépe popasoval, stejně jako při minulé soutěži, Jernej Feltrin.

VONKA Leo

VODICKA Petr

MATOUSEK Vlastimil

LILGE Peter

Do cíle dorazil jeho Ford Focus WRC o 11s dříve něž Peugeotem 207 S2000 Poláka Adriana Skrobana, třetí byl jeho krajan Jurek Bogdanowicz s Fiestou S2000.

Z našeho týmu se v kategorii WRC přestavili opět Milda Duda a Petr Tauš. Oba vyjeli s osvedčenou technikou od Fordu a Subaru. Milda v 6 rychlostní zkoužce najel do v rozpise nehlášené díry na trati a po následném nárazu do stromu musel odstoupit. V cíli z toho bylo díky penalizaci superrally 17.místo. Tumba se také nevyvaroval několika chyb a pár výletů mimo trať ho stálo více než jen pár sekund času. Dojel sice bez SR, ale bylo z toho pouze nebodované 13.místo.

Mezi vozy A8 nastoupili do soutěže tradičně Zdenek Kaštánek, Leo Vonka a Franta Gruntorád. Ten bohužel kvůli problémům s řízením odtoupil hned po startu úvodní rychlostní zkoušky. Zdendovi rychlé tratě příliš nesvědčili a vše vyvrcholilo havárií na devátém testu. Díky SR byl Zdenda v cíli klasifikován na 16.pozici. Leo naopak předváděl velmi pěknou jízdu a po první sekci byl na 5.místě, když zajížděl časy do desátého místa. Ve druhé sekci tempo vystupňoval a po několika časech mezi prvními třemi nakonec dojel na výborném 4.místě! Třídu vyhrál Karel Kuncl s Toyotou.

Ve třídě S2000 do soutěže nastoupil pouze Honza Chalupný, který se svým Peugeotem 207 S2000 zvolil opatrnější tempo. Do cíle dojel bez superraly, ale na body to tentokrát nestačilo a bylo z toho 13.místo. Třídu vyhrál již zmiňovaný Adrian Skroban.

Mezi produkčními vozi vystartovali s Lancery 9.evoluce Jan Smolkovskij a Roli Pecuch. Honzovi se soutěž vůbec nepovedla po havárii odstoupil již ve čtvrté rychlostní zkoušce. Roli se z tratí popasoval celkem dobře, i když mu  charakter zdejších rychlostních zkoušek vůbec nevyhovuje, v cíli z toho bylo neoficialní 10.místo. Organizátoři řeší protest proti neoprávněné penalizaci jezdce AUTO-SPORT.cz RBR Teamu Stanislava Juřici, který by se tak posunul na bodované pozice. Třídu vyhrál z náskokem 50s Lotyš Martins Koks se Subaru Impreza N12.

Nejpočetněji je v tomto poháru naším týmem zastoupena třída S1600. Martin Zápotocký se s velmi rychlými RZ nepopasoval moc dobře a po dvou odstoupeních byl v cíli na 21.pozici . Vlasta Matoušek opět provětral svoji Corsu S1600 a jako obvykle si nevedl vůbec špatně a v cíli byl na velmi pěkném 5.místě. O jednu pozici výše byl Petr Vodička, který se po celou soutěž přetahoval o  setinky s Peter Lilgem. V cíli byl tím štastnějším o 5.7s nakonec Peter. Oba borci si ale souboj velmi užívali. Vítěztví si odváží v poslední době nepolapitelný Mojmír Lehocký z TSKRT.

Celkové neoficiální výsledky Rally Jordan naleznete zde .