Třetí podnik  Advanced Cupu nás zavedl na převážně velmi rychlé šotolinové rychlostní zkoušky. Porci těchto 13 rychlých testů zvládl opět nejlépe Tomas Nordins za Švédska se svým Subaru Impreza WRC.

SAVONEN Mika

JOHN Tomas

MATOUSEK Vlastimil

Jeho vítěztví tentokrát nebylo tak jasné jako na minulé soutěži.  Po 10 RZ byl na čele vítěz Motorsport Cupu Argentinec Juan Brusasca na Focusu z 9ti sekundovým náskokem na Tomase. V následujícím testu ale Juan chyboval a odstoupil. Tomas se tak dostal do vedení, které už do konce soutěže udržel. Na druhém místě dojel také stejně jako při Rally Sweden Mika Savonen z Finska na Focusu WRC, který ztratil na vítězě 15 sekund. Na třetí pozici dorazil do cíle Aleš Kulhánek se starším Mitsubishi Lancer Evo 6.5 skupiny A8.

Z našeho týmu se na start postavilo 10 borců.

Ve třídě A8 se již tradičně představil Leo Vonka. Soutěž začal výborným třetím časem na úvodní RZ. Poté zajížděl časy kolem 6-8 místa. Během soutěže přišlo i pár krizových situací a  nějaká časová ztráta, ale nakonec byl Leo v cíli na skvělém 6.místě. Zdendovi Kaštánkovi se tentokrát tolik nevedlo a po několika odstoupeních skončil na 18.místě mezi A8.

Mezi WRCéčky odstartoval Míla Duda, ale po téměř žádném tréninku se mu vůbec nevedlo a v cíli byl na 29. pozici.

Ve třídě N4 nastoupili Jiří Noska a Jan Dušek. Jirka začal výborně, pátým časem v první RZ, ale na další RZ odstoupil a do cíle tak nedorazil. Honzovi se taky nevedlo a po sérii odstoupení byl v cíli díky superraly klasifikován na 23.místě ve skupině.

V S2000 se objevil opět pouze Honza Chalupný a po pěkném a jistém výkonu byl v cíli na bodované 10.pozici z 29 startujících posádek.

Ve třídě S1600 se k tradičnímu zastoupení Vodička, Matoušek, Lilge přidal i nováček v týmu Martin 'Tonda' Zápotocký. K dalšímu výbornému výsledku měl nakročeno Peter Lilge, ale bohužel technické problémy mu nedovolily odstartovat do 11. testu a Peter tak odstoupil ze 4.místa. Vlasta byl v cíli na pěkném 5.místě a připsal si další mistrovské body. Petr Vodička se opět nevyvaroval několika kotrmelců, ale i přesto dokončil na 10. bodovaném místě. Tondovi premiéra příliš nevyšla a díky SR dokončil na 22. pozici.

Závod byl poznamenán i jedním nepříjemným incidentem, kdy Julian Genovski startující ve třídě N4, odstartoval i pod CZ nickem NOVIK Jan ve třídě S1600. Jeho výsledky z této soutěže tak nebudou započítány a to samé platí i pro zbytek sezony.