FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Advanced Cup

Advanced Cup - Rally Monte Carlo

V uplynulém týdnu se konal první závod nového ročníku ADVANCED Cupu - Rally Monte Carlo. Na start 12-ti sněhem a ledem pokrytých asfaltových rychlostních zkoušek se postavilo 161 posádek včetně našeho téměř kompletního týmu.

Celkovým vítězem se stal španělský jezdec Cipriano Sacramento s vozem Citroën C4 WRC 08 následovaný svým krajanem Jorgem Ortizem s vozem stejné značky. Jorge ztratil na vítěze 38 vteřin. Na třetím místě skončil o dalších 5 vteřin zpět Jiří Pospíšil s dalším Citroënem, tentokrát Xsara WRC 06.

Edit: Po závěrečné technické přejímce byla nejrychlejšímu jezdci udělena penalizace, čímž se propadl hluboko pořadím. Vítězem se tedy stal Jorge Ortiz před Jiřím Pospíšilem a na třetí místo poskočil Mika Savonen.

Ve skupině WRC měl náš tým zastoupení v Jiřím Ďuricovi, kterému se však vůbec nevedlo a závod tak dokončil jen díky superally hloboko v poli poražených.

Mezi produkčními vozy vystartovali do soutěže se svými Evo devítkami  Jiří Noska a Jan Smolkovskij. Jirka se po 8RZ pohyboval o pár setinek za bodovanou desítkou, poté však přišla havárie a nakonec z toho bylo 18. místo ve skupině. Honzovi se tento těžký závod nepovedl a po havárii na RZ5 ze soutěže odstoupil.

Příliš se nevedlo ani jedinému našemu zástupci ve skupině A8 Zdendovi Kaštánkovi. Po dvou nehodách byl v cíli klasifikován na 19. místě ve skupině.

Mezi vozy kategorie S2000 to vypadalo s našimi zástupci Honzou Chalupným a Petrem Taušem  po úvodních 6ti RZ celkem nadějně (12.místo a 17.místo) . Petr se pak na osmé RZ nevyvaroval chyby v  podobě trefení špatně zaparkovaného vozidla některého z diváků, která znamenala odstoupení a konec všem nadějím. Honza pomalu stoupal pořadím vzhůru a po 9RZ byl na pěkném osmém místě, ale cílovou rampu nakonec také nespatřil když po havárii na další rychlostí zkoušce odstoupil. V cíli z toho nakonec bylo 14. a 17.místo.

Nejlépe se vedlo našim třem zástupcům ve skupině S1600, kteří se všichni vešli do bodované desítky. Petr Vodička, který pomýšlel hodně vysoko, se nevyvaroval  několika velkých chyb a dorazil na 7.místě, no a v cíli byl ze svým výkonem velmi nespokojen. Na 5.místě dojel Vlastimil Matoušek a jelikož tento povrch nepatří mezi jeho oblíbené byl s umístěním celkem spokojen. Nejlepšího výsledku tak dosáhl nováček v týmu Peter Lilge, který své VW Polo dovezl těsně pod stupni vítězů na výborném 4.místě!

Edit: Závěrečná technická přejímka zamýchala pořadím i ve skupině S1600, kdy hned první tři jezdci obdrželi penalice, čímž se Peter Lilge stal vítězem Rally Monte Carlo! Vlastimil Matoušek tak se posunul na druhou a Petr Vodička na čtvrtou pozici. Tímto se také náš tým dostal na první místo ve třídě mezi týmy!

Autor: Petr Vodička