FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Advanced Cup

Advanced Cup - Rally Sardegna

Ve dnech 23.2. až 1.3.2009 se konal již šestý závod turnaje RBR Advanced cup s názvem Rally Sardegna. Tento závod se jel na jednu etapu obsahující 13 RZ. Celý závod se jel na šotolinovém suchém povrchu a na všech rychlostních zkouškách panovalo krásné počasí. Začátek a konec obstarala zkouška Rally school stage. Celý závod vyhrál jezdec týmu Slovenia Ford RT a to Feltin Jernej se závodním specilálem Ford Focus WRC, který vyhrál i minulý závod. Tři předchozí však nedokončil. Na druhém místě v celkovém hodnocení skončil jezdec týmu Guarania IVRT - Radmets Oskar s vozidlem Subaru Impreza N11. Tento vůz patří do třídy N4 a proto je jeho konečné celkové druhé místo výsledek z říše snů, jelikož ve startovním poli bylo velké množství vozů nejsilnější třídy WRC. Na třetím místě v celkovém hodnocení skončil Jiří Pospíšil s vozem Citroen Xsara WRC 06 z týmu REVO Klatovy.
 Z našeho týmu se v celkovém hodnocení nejlépe umístil Mila Duda na voze Ford Focus RS WRC 06 a to na výborném 15. místě se ztrátou 04:41 minuty na celkového vítěze. Míla podával po celou dobu soutěže stále velmi kvalitní výsledky a celý závod odjel bez jakékoliv penalizace. Nakonec skončil již na zmiňovaném 15. místě v absolutním pořadí a ve velmi obsáhlé třídě WRC obsadil po skvělém výkonu 8. místo. Míla může být jistě se svým výkonem spokojený a našemu týmu tak jistě přinese velmi dobrý bodový zisk. V této třídě náš tým reprezentoval ještě jeden účastník a to Petr Tauš s vozem Subaru Impreza WRC 06. Tento podal v první rychlostní zkoušce velice kvalitní výkon. Ve druhém testu však chyboval a po nakopnutí krajnicí pro něj zkouška skončila. Poté dostal SR penalizaci a závodit znovu začal až na RZ 8. Na této zkoušce však opět chyboval a tak v konečném hodnocení obsadil předposlední 25. příčku ve skupině WRC a v celkovém hodnocení 100. příčku. Z tohoto výkonu bohužel týmu žádné body nepřibudou a doufejme, že příští závod se Petrovi povede daleko lépe. Každý má přece někdy špatný den.

Ve skupině N4 náš tým reprezentoval jezdec Pecuch Roland s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX a musíme dodat, že opravdu reprezentoval velmi kvalitně, jelikož celý závod odjel bez jakékoliv penalizace. Roland po celý závod podával velmi dobré a hlavně stabilní výkony. Vyvaroval se větších chyb a jel na jistotu i když americké tratě nemá moc rád. V konečném hodnocení figuruje Roland na překrásném 9. místě ve skupině N4 a v celkovém hodnocení obsadil 37. příčku. S tímto výkonem musí být Roland velmi spokojený a tým mu velmi děkuje. Určitě to byla pro Rolanda velká zkušenost do budoucích závodů a jelikož tento jezdec ještě stále sbírá zkušenosti, tak jeho výsledek je opravdu velmi vyjímečný. Přejeme tímto Rolandovi, aby se mu i v příštích závodech vedlo stejně a ještě lépe a myslím, že náš tým má v této kategorii mladého jezdce s velkým talentem, který za nedlouhou chvíli bude srovnatelný jeho výsledky s naprostou špičkou v této kategorii. V této třídě náš tým ještě reprezentoval Jan Smolkovskij, ale tento na druhé RZ havaroval a poté se již v soutěži neobjevil. Možná se jednalo o potíže s počítačovou technikou, ale každopádně je tohoto výsledku škoda.

Ve třídě S2000 nás reprezentoval jediný závodník a to Jan Chalupný na voze Peugeot 207 S2000. Tento začal závod ve vysokém tempu a podával velmi dobré výsledky. To však jen na první RZ. Na druhé zkoušce se již nevyvaroval větších chyb a jeho vozidlo si dvakrát zkusilo kolostřešní kombinaci. Na třetí RZ tento jezdec opět havaroval, dostal SR penalizaci a v závodě pokračoval až nastoupením do záchytné RZ 8. Na této ho však vozidlo opět neposechlo a závodník opět havaroval a tímto pro něj závod skončil. Celkově Honza obsadil nepříliš hezké 21. místo ve skupině S2000 a v celkovém hodnocení skončil na 99. místě, z čehož pro tým neplynou žádné body.

Nejvíce a asi nejlépe obsazenou třídou v tomto závodě byla třída S1600. V této náš tým reprezentovali 4 jezdci a to Peter Lilge, Petr Vodička, manager týmu Vlastimil Matoušek a také Martin Zápotocký. V této třídě se od našich jezdců čekal dobrý výkon a musíme říci, že nás tito jezdci až na jednu vyjímku nezklamali a poprali se o přední místa v této skupině. Peter, Petr a Vlasťa zajížděli skvělé časy a celý závod zajeli bez jakékoliv penalizace. Celý závod zajížděli skoro shodné časy se špičkou této třídy a často závodili mezi sebou, jelikož stále figurovali ve výsledcích kousek od sebe. Po RZ 8 dokonce Peter obsadil 5,. Petr 6. a Vlasťa 7. místo v této třídě a rozestup mezi nimi byl opravdu minimální. Tito tři jezdci se vyvarovali větších chyb, jeli na jistotu, ale přece jen velmi rychle. Na konci závodu byl z těchto třech nejlepší Peter Lilge, který figuroval na velmi krásném stříbrném místě a domů si odvezl bronzový velmi zasloužený pohár. V celkovém hodnocení skončil Peter na 36. místě. O nic horší a velice pěkný výkon podal zkušený Petr Vodička, který na konci závodu obsadil nepopulární ale nádherné 4. místo ve skupině S1600 a v celkovém pořadí skončil na 38. místě. Vlastimil Matoušek potvrdil svou pověst zkušeného závodníka a ukázal, že je mu jedno jestli jede v S1600 nebo S2000. V každém stroji dokáže podat velmi hezký výkon. Na konci soutěže tak tento skončil na 6. místě ve třídě a v celkovém hodnocení byl na 42. místě. Nezbývá nám, než klukům za jejich výkon zatleskat a říci, že tato skupina se týmu velmi dobře vyvedla. V této skupině startoval za tým ještě Martin Zápotocký u kterého se ještě ukázala velmi malá dávka zkušeností v těchto závodech a velká přemotivovanost, jelikož tento skončil již na drhé RZ a na záchytné 8. RZ opět havaroval a pro tým tak nepodal žádný dobrý výkon. Doufejme, že v příštím závodě bude jeho výkon rapidně lepší.

V poslední skupině A8 za náš tým startoval Leo Vonka, Franta Gruntorád a Zdeněk Kaštánek. Nejlépe se v této skupině vedlo Frantovi Grontorádovi, který jel velmi hezky, ale jen do RZ 6 ve které havaroval a nastoupil až v záchytné RZ. Zdeněk Kaštánek havaroval již v RZ 4 a jeho šance na dobrý výsledek byly rázem ty tam. Štafetu nejlepšího našeho jezdce musel v této skupině převzít Leo Vonka a musíme uznat, že podal kvalitní výkon, jelikož celý závod odjel bez penalizace. Leo jel hodně na jistotu a tato taktika se mu určitě vyplatila. Byla to pro něj velká zkušenost a v konečném hodnocení obsadil Leo nádhernou 8. příčku v této skupině a celkovou 46. příčku. Musíme uznat, že Leo se závod od závodu zlepšuje a hlavně dojíždí závody bez nehod, což je velmi důležité. Franta Gruntorád nastoupil opět v záchytné RZ 8, ale v RZ 9 jž opět havaroval a v cíli nebyl moc spokojený. Celkově obsadil 15. příčku ve skupině a 78. příčku v celkovém hodnocení. Nebýt jeho havárií, byl by z toho určitě velmi dobrý výsledek. Na záchytné RZ 8 se také objevil Zdeněk Kaštánek, který se z první části soutěže poučil a jel také více na jistotu. Přesto zajížděl velmi rychlé časy a jeho výkony byly srovnatelné s výsledky Leo Vonky. Zdeňka musíme pochválit, jelikož celou druhou část odjel bez penalizace a jeho snaha byla zřejmá. Nenechal se vykolejit nezdarem v první části závodu a jel si dál svoje tempo. Toto se mu také vyplatilo a nakonec obsadil hezkou 11. příčku ve skupině a 68. příčku v celkovém hodnocení posádek.

Jestliže by sme chtěli tento závod hodnotit z týmového hlediska, tak se tento závod pro tým docela vyvedl a na tým čeká slušná porce bodů. Někteří velmi zářili a některým se závod moc nepovedl. Ale to je zkrátka automobilový sport. Příště se zase můžou role prohodit a bude se dařit někomu jinému. Dalším závodem sezóny bude Rally Greece začínající 16.3.2009. Budeme se těšit na opět skvělé výkony našeho týmu.