Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Advanced Cup

Advanced Cup - Rally Sweden

NORDINS Tomas
      Druhý podnik letošního ročníku Advanced Cupu se jel na zasněžených švédských rychlostních zkouškách. Na startu se objevilo 140 posádek . Do cíle jich dorazilo 122. Z nástrahami 12 rychlostních zkoušek se nejlépe popasoval Švéd Tomas Nordins se Subaru Impreza WRC.

POSPISIL Jiri

THIEL Libor

LILGE Peter

Na druhé pozici skončil další seveřan, tentokrát však Fin Mika Savonen s Focusem WRC. Oba borci hájí barvy Hanáckého Rally Klubu. Na svého týmového kolegu Mika ztratil téměř 2 a půl minuty. Na třetí pozici dorazil o dalších 34s zpět Jan Nechanický z dalším Focusem.

Z našeho týmu se na startu objevilo hned  10 borců. A jak jsme dopadli?
Ve třídě WRC nastoupil s Citroënem C4 Jiří Ďurica ale bohužel po havárii na 2RZ ze soutěže odstoupil. Nováček v týmu, Míla Duda zasedl za volant svého Focuse WRC a zajížděl časy kolem 15-20 místa. Při své přemiéře na sněhu a v silné konkurenci dokázal tuto těžkou soutěž dojet do cíle bez superrally na 17. místě.

Ve třídě A8 se představil další nováček v týmu Leo Vonka. Začal velmi pěkným 12. časem, poté však trošku ubral, což však bylo do značné míry způsobeno podmínkami ta trati. V silné chumelenici nebylo občas téměř nic vidět. V cíli se objevil po havárii na poslední RZ na 16.místě. Hned za ním byl klasifikován Zdenda Kaštánek, který soutěž absolvoval opět s Mitsubishi. Bohužel na poslední RZ přišel o brzdy a byla z toho 5ti minutová penalizace.

Ve třídě N4 nastoupili Jiří Noska a třetí novic Jan Dušek. Jirka začal celkem svižně 15.časem, ale hned na druhé RZ svoje tempo přehnal a po havárii odstoupil. Honza si udržoval svoje tempo a postupně se propracovával pořadím vzhůru. Po jedenácté RZ figuroval se svou Imprezou N12 na solidní třinácté pozici s minimální ztrátou na bodované pozice. Ale také jemu se stala poslední RZ osudnou a s 5ti minutama SR byl nakonec na 17.pozici.

Do dvoulitru usedl tentokrát pouze Jan Chalupný a zajížděl časy kolem 10.místa. Na tom byl i po jedenácti rychlostních testech. Opět ale přisla pro náš tým smolná poslední RZ a Honza se díky superraly propadl pořadím na 13.místo ve třídě.

Ve třídě S1600 jsme měli již tradiční zastoupení Vodička, Matoušek, Lilge. Prvně jmenovaný si po nevydařené úvodní RZ udržoval slušné tempo. Bohužel pouze do pátého testu, kde přisla havárie a odstoupení z 10.místa. V cíli z toho bylo až 14. místo. Vlasta si jel opět svoje, nutno podotknou, vysoké tempo a bez vážnějších chyb dojel spokojen na pěkném 6.místě. Spokojen byl i proto, že o sekundu porazil svého velkého rivala s IF Motorsport Libora Tomečka. No a stejně jako v prvním závodě byl nejlepším z našeho týmu  Peter Lilge. Stabilně zajížděl časy do pátého místa a v cíli  toto místo také obsadil. V tabulce AC i nadále vévodí celkovému pořadí ve skupině!