FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Motorsport Cup

Motorsport Cup - Ford Rally

Pátý podnik šampionátu nás vrátil zpět na šotolinu, tentokrát na převážně velmi rychlé rychlostní testy. Vůbec se nedařilo leaderům skupin, když  do cíle dokázal bez SR dojet pouze V.Matoušek ve třídě S2000. Z premiérového  vítěztví se  o  pouhých 0.77s radoval  Karel Hrdina (Citroën C4 WRC) z  REVO  eTeam Klatovy. Stříbro si odváží Josef Kubičík (Ford Focus WRC) z RM Motorsport a bronz Michal Walkowski  (Ford Focus WRC) z RallyOnline Virtual Rally Teamu, který za vítězem zaostal o 5s. Ve třídě N4 byl  tentokrát  nejrychlejší  Ondřej Holub  (Mitsubishi Lancer Evo 9) z NEXUS Racing, mezi S2000 vyhrál podruhé v sezoně Robi Grgurina (Ford Fiesta S2000) a taktéž podruhé zvítězil Peter Lilge (VW Polo S1600) z FRONTLINE Rally Teamu ve třídě S1600.
  Ve třídě WRC nastoupili do bojů Jarda Cikán(Citroen C4 WRC 08) a Petr Tauš(Subaru Impreza WRC 06). Ten však neměl svůj den a první odstoupení přišlo již na RZ3. Další bylo na RZ6 a do třetice to bylo na RZ9. Jarda jel velmi slušně a svižně do 10 místa v rychlostních zkouškách a na RZ si připsal dokonce třetí čas celkově. Bohužel na RZ9 přišla smolná a nečekaná havárie a následovalo odstoupení z výborného 5.místa. V cíli z toho bylo místo jedenácté a alespoň 6 bodů pro tým, kterému patří 7.místo v tabulce.

Třídu S2000 jsme tentokrát obsadili třemi jezdci, jmenovitě Jan Chalupný (Peugeot 207) ,Vlasta Matoušek a Leo Vonka (Ford Fiesta). Jan bohužel havaroval na pátém testu a do cíle dojel v rámci superrally na 11.místě. Leo vyrazil velmi slušným tempem, a jak se později ukázalo RZ7 dokonce vyhrál, nicméně její oblíbenost okomentoval po svém :"fujtajbl". Na dalším testu přišla chyba a téměř minutová ztráta. V cíli to tak stačilo na 8.místo. Vlasta si odjel svůj vysoký standart, časama v jednotlivých RZ se pohyboval nejčastěji mezi 3 a 6 místem a v cíli z toho bylo skvělé 3.místo. Tím se mu podařilo udržet se v průběžném vedení šampionátu. Celkem si tým ve třídě připsal 30 bodů a také vévodí průběžnému pořadí.

S PVéčky vystartovali Jan Smolkovskij, Roland Pecuch (Mitsubishi Lancer Evo9) a Franta Gruntorád (Subaru Impreza N12). Roli začal výborně a třetí test dokonce vyhrál. Bohužel na RZ5 a 7 přišly chyby a odstoupení. Frantovi se "podařilo" poprvé odstoupit už na RZ4 a pak následovaly RZ6 a RZ8. V cíli z toho ale bylo alespoň 15.bodované místo. Soutěž se naopak tentokrát velmi povedla Janovi, který jel na jistotu(ale rychle) a i když se nevyhnul pár drobným chybám v cíli byl v této hodně našlápnuté třídě na parádním 5.místě. Pokud by se vždy dařilo stabilně dojíždět alespoň dvěma jezdcům určitě by byla velká šance zabojovat o celkové prvenství mezi týmy. Zatím jsme na 3.místě a z Ford Rally přibylo na konto 18 bodů.

S vozy kategorie S1600 nastopili tradičně Peter Lilge a Martin Zápotocký(VW Polo) a Petr Vodička(Ford Fiesta). Tomu se celkem dařilo ale naneštěstí pouze do RZ7, kde přišla naprosto zbytečná havárie a odtoupení ze třetího místa. Martin měl tentokrát velkou snahu spatřit cíl bez SR, což se nakonec podařilo a jeho 7.místo znamenalo i příděl bodů pro tým. Naprosto suverénním způsobem si počínal Peter, který vyhrál šest z deseti RZ a o jeho vítěztví nebylo pochyb. Skvělý výkon! Tým si připsal 29 bodů a je suverénně v čele průběžného pořadí, stejně jako Peter mezi jednotlivci.

Dohromady FRONTLINE Rally Team přivezl z Ford Rally 83 bodů a upevnil si tak průběžné vedení v šampionátu.