FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Motorsport Cup

Motorsport Cup - Mitsubishi Rally

 Třetí podnik opět opanoval jezdec Kizz-me WRT  Martin Bíca  (Citroën C4 WRC), který dorazil do cíle o 42s rychleji než druhý  v pořadí. Tím byl Karel Hrdina (Citroën C4 WRC) z REVO  eTeam Klatovy.Třetí byl Cipriano Sacramento (Citroën C4 WRC)  z týmu Gurania I.V.R.T., který si tak připsal premiérové body .  Ve skupině N4 zvítězil již potřetí v řadě jezdec týmu Los Lamos Stanislav Pecha (Mitsubishi Lancer Evo 9) a zatím je suverénním leaderem skupiny. V kategorii S2000 si premiérové vítěztví připsal Radek Hájek (Peugeot 207) z Hanáckého Rally Klubu. Ve třídě S1600 se po dvou druhých místech poprvé radoval z vítěztví Tomas Nordins (Renault Clio) z Hanáckého Rally Klubu.
 Do soutěže nastoupilo celkem 101 jezdců a do cíle jich po 67 km dorazilo 80. Ve velké konkurenci vozů WRC nastoupili Petr Tauš se Subaru a Mila Duda s Focusem. Do soutěže vstoupili oba časy do 10 místa v RZ1. Poté zajížděli solidní časy až do RZ6, kde Milda ztratil více než minutu a půl a Tumba dokonce odstoupil. Do soutěže se vrátil hned v následující RZ díky superraly, pak na osmé RZ zajel druhý čas. Poté ale přišlo pár horkých momentů, které vyvrcholily odstoupením v závěrečné RZ, čímž Petr přišel o jedno místo a tím i bod do tabulky. Milda soutěž dokončil na 13.pozici, ale vzhledem k mnoha chybám a výletům mimo trať s výkonem spokojen vůbec nebyl. Do tabulky týmu tak WRCaři přinesli alespoň 4 body. Ve skupině týmu patří 8.místo s 16 body.

 Ve třídě N4 odstartovali se Subaru N12 Zdenek Kaštánek a Franta Gruntorád a s Evo 9 Jan Smolkovskij, Roland Pechuch a Jiří Noska. Ten  však záhy na 3RZ odstoupil. Jan a Roli havarovali již na RZ2 a s velkou ztrátou pokračovali díky SR. Franta po vydařeném začátku bohužel
odstoupil na RZ5. Jediný kdo tak pokračoval bez SR byl Zdenda. To však trvalo jen do RZ7. Bod za 15.místo si tak i přes 25 min. penalizace  odvezl Zdenda. Do tabulky týmů, jsme si díky Zdendovi a Janovi sice připsali 13 bodů, ale to jen díky tomu, že se před našimi borci hojně umístili jezdci Gurania týmu. Jak už psal manažer v předchozím článku, je potřeba udržet nervy na uzdě a snažit se dojet bez zbytečných penalizací. Takhle se určitě vyhrávat nedá, i když potenciál i tady určitě máme. Zatím je tým na 3.místě ve skupině se 44 body.

 Ve třídě S2000 vyjeli na trať Honza Chalupný s Peugeotem 207 a Vlasta Matoušek a Leo Vonka s Fordy Fiesta. Leo ale kvůli technickým problémům s PC byl nucen odstoupit. Honza s Vlastou předváděli moc pěknou jízdu, když se jen vyjímečně nevešli časem na RZ do desítky. Většinou se pohybovali kolem 5-6 místa. V cíli z toho bylo 4.místo pro Honzu a o 11s lepší 3.místo pro Vlastu. Toho určitě mrzí jeden předčasný start a chyba na Falstone, což ho dost možná stálo vítěztví, ale i to se v rally stává. Nyní se Vlasta dělí o první místo v průběžném pořadí s Vladimírem Sinelnikovem. Do tabulky hoši přivezli 26 bodů a týmu patří se 76 body druhá příčka ve skupině s minimální ztrátou na první místo.

 Mezi dvoukolkama vyrazili na trať Peter Lilge s Polem a Petr Vodička s Fiestou. Peter po skoku na 2RZ nezvladl svůj vůz a do cíle RZ přijel s velkou ztrátou. Na další RZ kvůli velkému poškození odstoupil. I přes 2 vyhrané rychlostní zkoušky ve druhé půlce závodu s toho bylo až 7.místo v cíli. Petr zajížděl stabilní časy mezi 2-4 místem v rychlostních zkouškách a v cíli byl na 2.místě. Průběžně se posunul na třetí místo, hned za svého týmového kolegu. Do tabulky přibylo 26 bodů a tým i nadále drží první místo.
 
 Celkem si náš tým odvezl z Mitsubishi Rally 69 bodů a v průběžném pořadí mu stále patří druhá příčka. Ale nejbližší konkurence si odvezla podobný příděl a zjevně nespí...Výsledky Mitsubishi Rally naleznete zde .


P.V.


 
 
 
 
 
Žádné komentáře
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team