FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Motorsport Cup

Motorsport Cup - Škoda Rally

Čtvrtý podnik nás poprvé zavedl na asfaltový povrch. S deseti rychlostními zkouškami se opět nejlépe vypořádal Martin Bíca (Citroën C4 WRC) z Kizz-me WRT, který nenašel přemožitele  ani na jednom z deseti testů. Trať tak zvládl projet o 1:29s  rychleji než opět druhý v pořadí Karel Hrdina (Citroën C4 WRC)  z REVO eTeam Klatovy. Třetí dojel o další 1:07s zpět Martin Pivoňka (Ford Focus WRC) z Racing-Team-Sahara. Mezi produkčními vozy zvítězil další suverén - Stanislav Pecha (Mitsubishi Lancer Evo 9) , z týmu Los Lamos. Ve třídě S2000 se z prvního letošního vítěztví radoval Vlastimil Matoušek (Ford Fiesta S2000) z FRONTLINE Rally Teamu a ve třídě S1600 si taktéž premiérové vítěztví vybojoval Jan Cvrček (Renault Clio S1600) z týmu NEXUS Racing.
 Do soutěže nastoupilo celkem 97 jezdců a do cíle jich dorazilo 75. Soutěž měřila téměř 82 ostrých kilometrů a jelo se komplet na suchém povrchu.

V opět velké konkurenci vozů WRC nastoupili tradičně Petr Tauš se Subaru Impreza WRC06, Milda Duda s vozem Ford Focus WRC06 a také nová posila týmu - Jarda Cikán s vozem Citroën C4 WRC . A premiéra mu vyšla opravdu skvěle. Celou dobu se přetahoval s M.Pivoňkou o sekundy a po 8RZ jich měl 14 navrch. Na další RZ mu ale nesedlo nastavení vozu a Jarda se propadl na čtvrté místo jak ve třídě tak v absolutním pořadí, ale i tak to byla bezesporu fantastická premiéra! Mildovi uskákané asfaltové tratě příliš nesvědčí, ale i přesto dokázal dojet do cíle bez superraly na 10.místě ve třídě. To se bohužel nepovedlo Petrovi, který odstoupil již na úvodní RZ a cíli byl klasifikován s velkou ztrátou. Díky Jardovi a Milovi si tým připsal slušných 19 bodů a v tabulce mu patří 8.místo z nepatrnou ztrátou na místo čtvrté.

Ve třídě N4 odstartovali 4 naši jezdci. S Lancery deváté evoluce to byli Jan Smolkovskij a Roli Pecuch. Bohužel oba po haváriích odstoupili  už v úvodní zkoušce. Se Subaru Impreza N12 vyrazili Faňa Gruntorád a Zdenek Kaštánek. Faňa bohužel nezvládl řízení na RZ3 a RZ8 a byla z toho 20ti minutová penalizace. V dalších zkouškách zajížděl časy kolem páteho místa a těchto odstoupení je opravdu škoda. V cíli byl na 12.pozici. Zdenda si jel svoje tempo a i když se nevyvaroval také několika chyb do cíle dokázal dojet bez SR a bylo z toho výborné 6.místo. V cíli ještě vyjádřil "velkou spokojenost" :-) s charakterem soutěže. Nicméně předvedl velmi solidní a především pro tým obětavý výkon a řekl si tak o nominaci ve třídě na následující podnik Team Rally, kde je schopnost dojet velmi důležitá. Do tabulky tak přibylo 16 bodů a tým je na třetí příčce ve třídě.

Ve třídě S2000 vyjeli na trať opět Honza Chalupný s Peugeotem 207 a Vlasta Matoušek a Leo Vonka s Fordy Fiesta. Leo začal velmi svižně, ale bohužel na RZ2 přišla chyba : " V RZ2 sem to kalil full a na tom lesním skoku sem skákal ještě asi 20 vteřin někam doprava do pole". Vzhledem k poškození auta z toho byla velká ztráta i na RZ3. Nicméně Leo dokázal dojet také bez SR na pěkném 6.místě. Honza s charakteru soutěže také příliš nadšený nebyl, ale s podmínkama se popral velmi dobře a dojel na 5.místě, což ho vyneslo na průběžnou bronzovou pozici. Asi jediný kdo byl s tratí nadšený byl Vlasta Matoušek a věděl dobře proč. Celou soutěž sváděl pěkný souboj s Radkem Hájkem a v cíli byl o 3.6s dříve a bylo s toho 1.místo za což si určitě Vlasta zaslouží velké uznání! Skvělá práce!Ve skupině patří jak jemu tak i týmu průběžné první místo, když si za tuto soutěž připsal 34 bodů.

Ve třídě S1600 nastoupil Petr Vodička s Fiestou a Peter Lilge a Martin "Tonda" Zápotocký na vozech VW Polo S1600. Tonda se trošku potýkal s uskákaným asfaltem a do cíle dojel s penalizací 15min. a bylo z toho 8.místo. Peter začal velmi zostra a po třech RZ byl v čele soutěže. Pak bohužel přišly chyby na 4 a 6 RZ a byla z toho ztrata asi 1:30. Nicméně Peter stahoval a v cíli byl na 3.místě. Petr Vodička si jel svoje tempo a až na chybu na RZ3, která znamenala ztrátu 20-30s byl celkem spokojen a v cíli na druhém místě, které ho vyneslo do čela průběžného pořadí právě před Petera. Do tabulky týmu přibylo 31 bodů a zvýšil se tak náskok na prvním místě v tabulce.

Celkem si náš tým odvezl ze Škoda Rally rovných 100 bodů, což je parádní výsledek, který nás posunul i na průběžnou první pozici v celkovém pořadí. Máme 320 bodů, což je o 25 více než dnes již neexistující Gurania Team, který stále figuruje na druhém místě.Výsledky Škoda Rally naleznete zde .