FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Motorsport Cup

Motorsport Cup - Toyota Rally

Vítězem  druhé  soutěže  "domácího" poháru, kterého se  zúčastnilo 83 jezdců, se  stal  jezdec  Hanáckého Rally Klubu  Mihaly Nyilas s vozem Peugeot 307 WRC. Druhý byl o 12s zpět vítěz minulé soutěže Martin Bíca z týmu Kizz-me WRT s vozem Citroën C4 WRC a upevnil si tak vedení v šampionátu i ve své  třídě. Na  pomyslný  bronzový  stupínek  vystoupal  jezdec  REVO eTeamu Klatovy Karel Hrdina také s vozem Citroën C4 WRC. Na vítěze ztratil 27 sekund.
 Ve třídě N4 byl nejrychlejší Stanislav Pecha z týmu Los Lamos s Mitsubishi Lancer Evo 9, s vozem Peugeot 207 si ve třídě S2000 dojel pro vítěztví Vladimir Sinelnikov z Gurania I.V.R.T. a mezi  dvoukolkami byl  nejrychlejší  jeho  týmový kolega Tommie Lindberg na voze Opel Corsa S1600.

Z našeho týmu se  zučastnili s vozy  specifikace  WRC  Milda Duda (Ford Focus) a  Petr Tauš(Subaru Impreza). Milda se soutěží trošku protrápil, ale v cíli z toho bylo patnácté bodované místo ve třídě. Petr se uvedl třetím časem v úvodní  RZ, poté  následovalo několik  dalších časů  kolem první pětice jezdců, ale občas  se navyvaroval drobných  chyb, které ho stáli drahocený čas. I tak byl ale v cíli na výborném 5.místě. Tým si tak připsal poprvé v sezoně do tabulky skupiny 12 bodů a společně s konkurenty z IF Motorsport mu patří sedmé místo.

Do produkčních vozů  usedli  Jan Smolkovskij, Roland Pecuch (Mitsubishi Lancer Evo 9), Franta Gruntorád  a Zdenek Kaštánek (Subaru Impreza N12). Nejlépe si vedl Honza, který dojel na sedmém místě a Zdenek byl v cíli hned za ním na místě osmém. Roli se tentokrát nemohl se sněhovými podmínkami vypořádat a po odtoupení z toho bylo 17.místo. Franta si vedl až do 7 RZ velmi dobře, poté ale na další RZ odstoupil ze 6.pozice a v cíli byl klasifikován jako dvanáctý. Tým si tak ke 14 bodům od Lea Vonky z Citroen Rally připsal díky Honzovi a Zdendovi dalších 17 bodů. V průběžném pořadí patří týmu čtvrtá pozice.

S S2000covkami  vyrazili na  tratě rychlostních  zkoušek Jan Chalupný (Peugeot 207), Vlastimil Matoušek (Ford Fiesta) a netradičně Leo Vonka také s Fiestou S2000. Leo si vedl velmi dobře, po třech testech byl dokonce průběžne na třetím místě, poté se ale dostavila nervozita, ale v cíli z toho bylo i tak velmi pěkné 5.místo. Na místě šestém dojel Honza a na místě čtvrtém Vlasta. Nutno zmínit to, že všichni dojeli před vítězem minulé soutěže a velkým favoritem třídy Robi Grgurinou. Tým si tak k úvodním 27 bodům Honzi a Vlasty připsal dalších 23 bodů a v tabulce je na druhém místě.

Ve třídě S1600 nastoupili Peter Lilge (VW Polo), Petr Vodička a Martin Zápotocký (Ford Fiesta). Martin po technických problémech s autem dojel do cíle s 10 minutami penalizace superrally na 9.místě. Petrovi se soutěž moc nepovedla a i kdyz se čtvrtým místem panovala více méně spokojenost, z dosahovanými časy už ne. Petr si tak zopakoval umístění z úvodní Citroen Rally, kde ho od medaile dělilo pouze 6.5 sekundy. Tam naopak exceloval Peter, který soutěž vyhrál. Tady s toho byla třetí pozice, když severské duo Lindberg,Nordins nestačil tentokrát nikdo. Peter se s oběma seveřany dělí o první místo v tabulce, když všichni mají shodně 34 body. Tým si ke 32 bodům z úvodní soutěže připsal dalších 26 a vévodí tabulce S1600.

V celkovém hodnocení byl FRONTLINE Rally Team po úvodní Citroen Rally na třetím místě se 73 body. Za druhou soutěž k nim přibylo dalších 78, což znamená posun na průběžné druhé místo mezi týmy.