FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Nový web FRONTLINE Rally Teamu naleznete  z d e .
  V neděli nám skončil premiérový ročník týmového poháru nazvaného jednoduše Team Cup 09. Ten odsahoval seriál 9 závodů, přičemž každý závod se jel s vozem jiné třídy. Zde si můžete přečíst krátké review.

  Ve 23:00 hodin dne 19.6.2009 skončil 3. Podnik poháru Seznam.cz RBR OLD 2009. Na start se postavilo 149 posádek a cíl pak uvidělo 75 . Při pohledu na dva předešlé závody se nyní ukázala zvýšená snaha všech účastníků dojet do cíle, která poukazuje na důležitost tohoto turnaje. Z toho pro náš tým FRT bohužel vyplývá, že bude zřejmě stále těžší se prosadit. Závod byl tentokrát postaven na všeobecně oblíbeném „snow modu“ takže všech 13 RZ můžeme označit za těžké což podtrhuje rozmístění a délka servisů. Z našeho týmu dokončila naprostá většina jezdců a vzhledem k faktu, že naši borci nejsou žádná ořezávátka to v cíli znamenalo velký bodový zisk. A tím se dostáváme k samotnému pořadí.

   Vítězem závěrečného podniku se stal počtvrté v řadě Karel Hrdina  (Citroën  C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy, který tak  potvrdil své  celkové vítěztví. Druhý dojel jezdec IF Motorsport Martin  Šindelář  (Ford Focus WRC) a třetí se stejným vozem Mila Duda z  FRONTLINE Rally Teamu. Ve třídě N4 byl opět nejrychlejší  Primoz Blatnik (Mitsubishi Lancer Evo 9) z  Jagermeister Rally Teamu , ve třídě S2000 zvítězil Mariusz Jusiak (Peugeot 207 S2000) z Poland Rally Teamu a vítěztví z minulé soutěže si ve třídě S1600 zopakoval Luděk Chlebný (Renault Clio S1600) z Racing-Team-Sahara.
  Ve dnech 23.5.2009 od 6:00 - 29.5.2009 do 23:00 pokračoval pohárový závod svým druhým bodovaným podnikem tentokrát na nových závodních tratích Monteklandu. A právě 14 těchto nových RZ a praktická nezkušenost všech závodníků s jejich projížděním měly lví podíl na počtu odpadlých posádek. A kdokoli kdo dokázal dovézt svůj stroj až do cíle tak zaslouží slova uznání, protože naprosté většině závodníků včetně velmi zkušených borců se to nepodařilo. Tato slova vychází ze skutečnosti, že cíl uvidělo jen 35 vozidel přičemž na start se postavilo 175 posádek !!! Takže jen jedna pětina jezdců dokázala zejména svou trpělivostí, ale také s notnou dávkou štěstí dojet pro cílové body. A musíme vyzdvihnout, že náš tým FRT patřil k těm nejúspěšnějším. Jak teda druhý podnik vlastně dopadl? Naše vyškovská redakce vám opět připravila stručnou reportáž. Tak jdeme na to.
    První bodovaný podnik RBR OLD 2009 je za námi a před vámi je už jen úkol prokousat se reportáží z 12 ti náročných zmrzlých RZ , které autor postavil z francouzských tratí a jako bombónek pak na závěr přidal příbramský okruh – Strýčkovy . Závod byl velmi těžký . Vyžadoval stálou koncentraci , protože s SR časy se zde nepočítá a jakákoliv chyba může znamenat definitivní konec . Náročnost potvrzuje skutečnost , že cíl spatřilo jen 56 závodníků ze 125 startujících .
  Včera úderem půlnoci skončil prestižní serial Team Rally 2008. Posledním dílem byla Montek Rally. O skladbu a hlavně úpravu tratí, které byli premiérově zařazeny právě na tuto soutěž, se postaral Martin Kučera (Hrouda). A jak dopadli průjezdy RZetami Lernovec, Úzkotín, Hroudovany, Šnekovice tam i zpět?
  Vítězem předposledního závodu se se stal opět Karel Hrdina  (Citroën  C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy, který tak dovršil svůj  vítězný hattrick. Druhý byl v cíli  Martin Bíca (Citroën  C4 WRC) z  Kizz-Me WRT, který zaostal za vítězem po pěkném souboji o 2.6s.  Třetí byl téměř o minutu zpět Josef Kubičík (Ford Focus WRC) z RM Motorsport. Ve třídě N4 byl nejrychlejší Primoz Blatnik (Mitsubishi Lancer Evo 9) z  Jagermeister Rally Teamu, třídu S2000 nejlépe zvládl Vlastimil Matoušek (Ford Fiesta) z FRONTLINE Rally Teamu a třídu S1600 opanoval Luděk Chlebný (Renault Clio S1600) z Racing-Team-Sahara.
  Po zrušeném závodě USA proběhl v minulých dnech čtvrtý závod Fist Rally Cupu v Irsku. Náš tým v tomto poháru bojuje o absolutní přední pozice a i v tomhle závodě se podařilo posbírat několik velmi cenných bodů.
  Šestá část  šampionátu  nás  zavedla na asfaltové tratě, pokropené  dešťovými přeháňkami. Vítěz minulé soutěže Karel Hrdina (Citroën C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy nanašel ani tentokrát přemožitele a upevnil si tak průběžné vedení. Druhý byl o 46s Vladimír Kubíni(Ford  Focus WRC) a třetí dojel do cíle Jakub Bujáček (Peugeot 207 S2000) z RT--WRC-- , který ztratil na druhé místo zhruba 2 sekundy! Ve třídě N4 se hned při premiéře radoval z vítěztví Štefan Spišák (Subaru Impreza  N12) z FRONTLINE Raly Teamu a mezi S1600 zvítězil také poprvé v sezoně Julian Genovski (Peugeot 206) z ING Rally teamu.
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team