FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

FRC 09 - Irsko

Po zrušeném závodě USA proběhl v minulých dnech čtvrtý závod Fist Rally Cupu v Irsku. Náš tým v tomto poháru bojuje o absolutní přední pozice a i v tomhle závodě se podařilo posbírat několik velmi cenných bodů.
  Do skupiny WRC zasáhla celá pětice našich jezdců - Jarda Cikán (Citroen C4),Milda Duda(Ford Focus),Jan Smolkovskij(Peugeot 206),Pavol Spišák a Petr Tauš(Subaru Impreza). Nejlépe se v závodě předváděl Jarda Cikán, který už od prvních dvou  RZ které vyhrál bojoval na absolutní špičce, ale bohužel se opakovala stejná chyba jako v předchozím závodě, špatná volba pneu a velká ztráta. Jarda se ještě snažil bojovat dál, ale RZ 8 znamenala konec nadějím na první místo, když odstoupil ze třetího místa ze ztrátou 12 vteřin na vedoucího jezdce. V cíli byl klasifikován na 7. místě. Petr Tauš chyboval na úvodní RZ ale i s poškozeným vozem pokračoval dál,dosáhl několika velmi rychlých časů a držel se až do RZ 6 v první desítce,nakonec závod dokončil osmý. Pavol Spišák se pohyboval také v první desítce a blýsknul se fantastickým časem a prvním místem na RZ 7 ale ani on se nevyvaroval špatné volby pneu a poté se dopustil několika chyb které ho stály pěkné umístění, v cíli dokončil na 9 místě. Jan Smolkovskij zajížděl i přes drobné chybičky velmi pěkně až do RZ 4 kde se jako většina jezdců dopustil stejné chyby při výběru pneu, po snaze dohnat ztrátu havaroval a odstoupil z pěkného pátého místa, v cíli skončil s 25 minutami SR na 10.místě. A celou skupinku našich jezdců seřazených za sebou uzavřel na 11.místě místě Milda Duda který chyboval už na 3 RZ.

N4 měla 2 zástupce, Štefan Spišák a Roland Pecuch (Subaru N12 a Lancer evo9). Štefan začal tradičně velmi rychle a s Rolim Pecuchem sváděli velmi těsné souboje o vítězství až do Roliho chybičky na RZ 5, kdy sehrála svou roli opět špatná volba pneu,Štefan tuto RZ vyhrál a bojoval dál o první místo, na další RZ, kterou pro změnu vyhrál Roland, Štefan chyboval a propadl se až na čtvrtou pozici, Roli šel do vedení, ale další RZ byla smolná pro oba jezdce. Štefan jeho nejoblíbenější RZ nezvládl a při snaze dohnat ztrátu chyboval a odstoupil. Roliho chyba stála také dost času, ale v závodě pokračoval a i přes vyhranou poslední RZ neznamenal posun nahoru a Roland tak obsadil 4 pozici, Štefan s využitím SR dokončil na 8 místě. Škoda chyb protože souboj našich jezdců byl ozdobou této skupiny a určitě by bojovali o první místo až do konce.

Do S1600 naskočili Peter Lilge a Petr Vodička (VW Polo a Ford Fiesta).Petr bohužel odstoupil už na RZ3 pro technické potíže s PC, do závodu ještě naskočil, podařilo se mu vyhrát 2 RZ, ale závod díky 20 minutám SR dokončil až na 9 místě. Peter od začátku až do konce sváděl tvrdý souboj s Pavlem Hatlem a pozice si několikrát vyměnili, v cíli byl nakonec tím spokojeným Peter který udržel nervy na uzdě a auto na trati a zaslouženě si připsal už třetí vítězství v sezoně a po minulém nepodařeném závodě si opět zvýšil náskok v průběžném vedení skupiny.

Ve skupině S2000 startovali Jan Chalupný a Vlasta Matoušek (Peugeot 207 a Ford Fiesta). Honza začal velice dobře a po 2 vyhraných RZ a velice rychlých časech byl po RZ 4 ve vedení,pak ale na RZ 6 přišla chyba a minutová ztráta, v cíli to ale nakonec po jinak skvělém výkonu stačilo na první stupně vítězů v sezoně a třetí místo. Vlasta začal se spoustou drobných chyb a v RZ 3 ho chyba s neovladatelným autem stála penalizaci 15 vteřin a po prvních mokrých rztách přišly další chyby, ale nakonec i díky chybám soupeřů a vytrvalé jízdě znamenalo první vítězství v sezoně.

V A8 odstartovali Leo Vonka a Zdeněk Kaštánek tradičně s Fordy Escort. Zdeněk začal jízdou na jistotu, bohužel se nevyvaroval chyby na RZ 4, odstoupení z 9 místa a 15 minut SR. Do závodu ještě naskočil a vydržel do konce a v cíli i díky víc chybujícím soupeřům to nakonec  bylo pěkné 6 místo. Leo začal velice rychle a od začátku se pohyboval na špici ale ani tentokrát se mu nepodařilo navázat na skvělé výsledky z prvních dvou závodů. Do RZ 6 sváděl souboje s Mírou Čechem o první místo, na RZ 6 Míra chyboval a Leo se mohl ujmout vedení, bohužel se nezdařilo a těsně před cílem přišla chyba která znamenala 5 minut SR. Do další RZ mohl Leo nastoupit znova ale opět přišla chyba těsně před cílem která dala definitivní stopku pěknému výsledku a možná prvnímu vítězství. Leo dokončil závod na 7.místě.