FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Motorsport Cup - Fiat Rally

Šestá část  šampionátu  nás  zavedla na asfaltové tratě, pokropené  dešťovými přeháňkami. Vítěz minulé soutěže Karel Hrdina (Citroën C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy nanašel ani tentokrát přemožitele a upevnil si tak průběžné vedení. Druhý byl o 46s Vladimír Kubíni(Ford  Focus WRC) a třetí dojel do cíle Jakub Bujáček (Peugeot 207 S2000) z RT--WRC-- , který ztratil na druhé místo zhruba 2 sekundy! Ve třídě N4 se hned při premiéře radoval z vítěztví Štefan Spišák (Subaru Impreza  N12) z FRONTLINE Raly Teamu a mezi S1600 zvítězil také poprvé v sezoně Julian Genovski (Peugeot 206) z ING Rally teamu.
  Ve třídě WRC nastoupili do bojů tentokrát Jarda Cikán(Citroen C4 WRC 08), Petr Tauš(Subaru Impreza WRC 06), Miloslav Duda (Ford Focus WRC 06) a poprvé s vozem WRC také Jan Smolkovskij (Peugeot 206 WRC 03). Úvodní část zvládli všichni dojet bez SR a Jarda dokonce vedl průběžné pořadí! Na pátém testu však Petr udělal chybu a odstoupil. Totéž se přihodilo na poslední RZ takže v cíli z toho byla až 17.pozice. O místo lépe skončil Jan, který nezvládl svůj vůz na RZ7 a 8. Milda se držel po 9RZ na jedenáctém místě, ale ani on se nevyvaroval chyby. Ta přišla v posledním testu, naštěstí už ale neznamenala propad pořadím. Nejlépe tak dokončil opět Jarda, který po skvělém výkonu, kdy dokázal vyhrát i tři rychlostní zkoušky, skončil na čtvrtém místě celkově a třetím ve třídě. Škoda chyby na RZ7, mohlo být ještě o pár místeček líp. Tak příště! Celkem si tým připsal 20 bodů a poskočil na 6.místo v tabulce.

Třídu S2000 obsadili tři jezdci, a to Jan Chalupný (Peugeot 207) ,Vlastimil Matoušek a Leo Vonka (Ford Fiesta). Leo na svém neoblíbeném povrchu držel tempo až do RZ7, kde přišla havárie. Podobný kousek se přihodil i na závěrečném testu, takže v cíli z toho bylo 10.místo. Honza bojoval od RZ2, kde došlo k drobné kolizi s poškozením vozu, ale poté už bez větších problémů soutěž dokončil a to na 6.místě. Leader tabulky Vlasta byl po suché části na třetím místě, ale mokro mu příliš nesedí a po přetahované s Vladimirem Sinelnikovem byl nakonec o 5s čtvrtý. I přesto se ale udržel v čele pořadí a to o bod právě před Vladimirem. Tým si připsal 25 bodů a je bezpečně v čele tabulky.

Do soutěže ve třídě N4 odstartovali Roland Pecuch a Jiří Noska (Mitsubishi Lancer Evo9) a Štefan Spišák a Zdenek Kaštánek (Subaru Impreza N12). Zdenda pro technické problémy soutěž nedokončil. Jirka jel velmi pěkně a po RZ9 byl na čtvrtém místě, bohužel na posledním testu přišla chyba a tak dokončení až v rámci SR na 6.místě. Velké zklamání zažil Roli, který vyhrál jednu RZ ve třídě a před poslení RZ byl s náskokem 51s na čele pořadí. Bohužel ale kousek před cílem havaroval a propadl se na konečné 5.místo. Naopak velkou radost měl Štefan, který hned svůj první start proměnil ve vítěztví. Po 9RZ byl sice až na pátém místě (díky chybě v RZ a velké ztrátě), ale po chybách soupeřů nakonec slavil vítěztví. Určitě bylo zasloužené, když se téměř po celou dobu pohyboval mezi prvními třemi a dokázal vyhrát tři testy. Celkem tým přivezl 34 bodů, což je zdaleka nejlepší výkon v sezóně a tento příděl znamenal posun do čela průběžného pořadí.

S S1600ti stovkami nastopili Peter Lilge (VW Polo) a Petr Vodička (Ford Fiesta). Peter bohužel nezvládl svůj vůz již na úvodním testu a přes super výkon v mokré části, kdy všechny tři RZ vyhrál to v cíli stačilo až na 8.místo. Petr naopak vyhrál závěrečné tři RZ, ale chyba na RZ7, kdy museli zpět na kola pomáhat diváci jej stála vítěztví. Peter si udržel vedení v šampionátu, ale už pouze o 4 body před Petrem. Závěrečné dvě soutěže tak budou doufejme ve znamení pěkných soubojů :-) . Do tabulky si tým připsal 23 bodů a k zisku titulu již stačí získat pouze 5 bodů.

Celkem FRONTLINE Rally Team přivezl z Fiat Rally 102 bodů, což je nejvíce v sezoně a více méně již může slavit zisk titulu. Ale do konce ještě zbývají dva závody, tak raději nepředbíhejme...