FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Motorsport Cup - Subaru Rally

Vítězem závěrečného podniku se stal počtvrté v řadě Karel Hrdina  (Citroën  C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy, který tak  potvrdil své  celkové vítěztví. Druhý dojel jezdec IF Motorsport Martin  Šindelář  (Ford Focus WRC) a třetí se stejným vozem Mila Duda z  FRONTLINE Rally Teamu. Ve třídě N4 byl opět nejrychlejší  Primoz Blatnik (Mitsubishi Lancer Evo 9) z  Jagermeister Rally Teamu , ve třídě S2000 zvítězil Mariusz Jusiak (Peugeot 207 S2000) z Poland Rally Teamu a vítěztví z minulé soutěže si ve třídě S1600 zopakoval Luděk Chlebný (Renault Clio S1600) z Racing-Team-Sahara.
  Z našeho týmu se na start ve třídě WRC postavila hned šestice jezdců. Jan Smolkovskij (Peugeot 206 WRC), netradičně se snahou pomoci týmu Leo Vonka (Subaru Impreza),s dalším Imprezou se na startu objevil Pavol Spišák, s tradičním vozem vyjel Milda Duda (Ford Focus WRC 06) a také trošku netradičně se stejným vozem i Petr Tauš a Jarda Cikán. Nejlépe odstartoval Tumba, který byl na úvodním testu třetí. Ostatní zajeli velmi slušně a drželi se od 6.do 11. místa. Menší problém měl Honza, který předčasně vystartoval a 2x mu zhasl motor. Na třetím testu ze soutěže odstoupil Pavol, který byl po dvou RZ na 5.místě. Třetí test vyhrál ve formě jedoucí Tumba! Na RZ 4 odstoupil Leo : "Ješte že o nic nešlo - ťuknul sem do stromu a bez brzd to spadlo do zmole na krovky - tak sem se rovnou exnul." RZ 6 se  moc nepovedla ani jednomu z kluků, Honza po výletu mimo trať musel volat diváky a ostatní v cíli svá vystoupení okomentovali takto: Jarda :"Tukanec do stromu. Na chvili jsem se tam zasekl." Nicméně i tak to byl slušný čtvrtý čas. Milda: "Spadl jsem do rokle a musel se hrabat,tak nic moc,ale stacilo to". Tumba, který byl po 5RZ na druhém místě po chybě klesl až na osmou příčku: "K***a, moc jsem rizl jeden vracak a hodilo me to po prdeli dolu a nic uz sem nemoh...". Do cíle až díky SuperRally dorazil Honza, který byl na 15.místě. O místo za ním byl Leo, který se ještě díky SR do soutěže vrátil a v RZ8 se mezi specialisty zaskvěl 5.časem! Velmi zajímavý boj se odehrával po osmi testech na 4.,5. a 6.místě , kde byli Jarda, Milda a Vladimír Kubíni v rozmezí jedné sekundy! Nakonec nejlépe dopadl Milda, který se nakonec skvělou jízdou posunul až na 3.místo. Šestý dojel Tumba, který předvedl také velmi pěkný výkon. Smolně zakončil soutěž Jarda, který po problémech ztratil na poslední RZ minutu a do cíle dojel jako osmý.
 Celkově tým zakončil sezonu po výborném posledním závodě přece jen na pódiovém místě a to na třetím, když se o něj se ziskem
rovných 100 bodů podělil s KUBA rrTeamem.

Mezi produkčními vozy do soutěže nastoupili 4 naši jezdci, jmenovitě Roli Pecuch (Mitsubishi Lancer Evo9) a na vozech Subaru Impreza N12 to byli Štefan Spišák, Zdenek Kaštánek a Franta Gruntorád. Ten však bohužel záhy po dvou testech odstoupil. Doufejme že se mu v nadcházející soutěži RBR OLD bude s vozem skupiny A7 dařit lépe :-) . Dalším chybujícím byl Štefan, který měl kolizi v RZ 4. Do soutěže se díky SR ještě vrátil a svůj vůz dovezl do cíle na 6.místě. Roli byl i navzdory několika chybyčkám po 8 RZ na parádním 3.místě, bohužel opět se nepodařilo dojet a v cíli byl díky SR na čtvrtém místě. Nejlépe tak dojel Zdenda, který si jel svoje tempo a v cíli byl spokojený na třetím místě. Tím udělal velkou radost bývalému manažerovi (a současnému samozřejmě taky), který je svým heslem o dojíždění již prosnulý :-).
 V celkovém hodnocení tým udržel první místo se ziskem 150 bodů.

S dvoulitrovými speciály vyrazili Jan Chalupný (Peugeot 207) a Vlastimil Matoušek (Ford Fiesta). Oba si jeli svoje solidní tempo bez závažných chyb a v cíli  Honza svůj výkon komentoval takto : "Bez SR,takze spokojenost". Dodejme že to bylo 5.místo, a v celkovém hodnocení se tak posunul na čtvrtou pozici. Celkové vítěztví druhým místem podtrhl Vlasta. V cíli sice moc spokojený nebyl, ale to on není většinou nikdy... :-) : "Tak to byla asi jedina rzta kterou jsem dneska neposral, nebejt tech chyb tak to mohlo o to jedno mistecko bejt lepsi ale nevadi, cela sezona vysla fantasticky a je to muj nejvetsi uspech."
 V celkovém hodnocení tým ve skupině jasně zvítězil, když posbíral 221 bodů.

S vozy s jednou poháněnou nápravou vyjeli Peter Lilge (VW Polo) a Petr Vodička (Ford Fiesta). O pořadí bylo již víceméně rozhodnuto, takže oba borci mohli v klidu dojet do cíle. To se bohužel nepodařilo. Petr na RZ 5 po kolizi s diváky přišel o brzdy a v další jízdě mu zabránil porost kolem trati. Do soutěže se vrátil díky SR a závod dokončil na 6.místě. Celkově si vyjel druhé místo. Peter smolně odstoupil v závěrečné RZ a v cíli byl klasifikován na 5.místě. To ale už nic nezměnilo na jeho celkovém prvenství! V týmech z toho bylo suverénní vítěztví a 219 bodů v tabulce.

Celkově FRONTLINE Rally Team jasně zvítězil i v bodování týmů, když nasbíral 690 bodů. Druhý Hanácký Rally Klub měl téměř o polovinu bodů méně. Velká gratulace patří klukům, kteří se prosadili mezi jednotlivci a samozřejmě i všem, což byli vlastně všichni, kteří dokázali vyjet pódiová umístění v jednotlivých závodech.
 Jako organizátor poháru a teď už i jako manažer týmu všem děkuju za účast a za reprezentaci našeho týmu!