FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Motorsport Cup - Suzuki Rally

Vítězem předposledního závodu se se stal opět Karel Hrdina  (Citroën  C4 WRC) z REVO eTeam Klatovy, který tak dovršil svůj  vítězný hattrick. Druhý byl v cíli  Martin Bíca (Citroën  C4 WRC) z  Kizz-Me WRT, který zaostal za vítězem po pěkném souboji o 2.6s.  Třetí byl téměř o minutu zpět Josef Kubičík (Ford Focus WRC) z RM Motorsport. Ve třídě N4 byl nejrychlejší Primoz Blatnik (Mitsubishi Lancer Evo 9) z  Jagermeister Rally Teamu, třídu S2000 nejlépe zvládl Vlastimil Matoušek (Ford Fiesta) z FRONTLINE Rally Teamu a třídu S1600 opanoval Luděk Chlebný (Renault Clio S1600) z Racing-Team-Sahara.
  Ve třídě WRC do závodu nastoupili Jarda Cikán (Citroen C4), Pavol Spišák (Subaru Impreza 06), Jan Smolkovskij (Peugeot 206) a Mila Duda (Ford Focus). Milda si vedl dobře, ale jenom do RZ7, kde přišla kolize se stromkem, což znamenalo odstoupení z 9.místa. V cíli z toho bylo 18.místo. Ještě o dvě místa hůře dojel Jan, který odstoupil už na RZ5. Pavol ze začátku nasadil rychlé tempo a podařilo se mu vyhrát i RZ, poté přišel na RZ6 problém s motorem a propad pořadím. Nakonec se ani jemu nepovedlo přijet bez SR, když odstoupil v poslední RZ. V cíli to bylo 13.místo. Nejlépe tak dojel opět Jarda, který po celou soutěž podával konstantní výkon a v cíli to stačilo na výborné 4.místo. Do tabulky přibylo 15 bodů a tým se posunul na páté místo z minimální ztrátou na bronzový stupínek.

Ve třídě N4 vystartovali Franta Gruntorád a Štefan Spišák (Subaru Impreza N12) a Roli Pecuch (Mitsubishi Lancer EVO IX). Ten bohužel odstoupil už v úvodní RZ a pak ještě na RZ7. V cíli to znamenalo 14.místo. Franta dokončil 4RZ a pak z 15.místa odstoupil. Nejlépe tak dopadl opět Štefan, tentokrát to však bylo až na 10.místě díky 10ti minutové penalizaci. Pro tým i přesto borci z Moldavy dovezli 12 bodů a o 3 bodíky udrželi vedení mezi týmy.

S dvoulitrovými speciály vyrazili do bojů Vlastimil Matoušek a Leo Vonka (Ford Fiesta) a s tradičním Peugeotem 207 Jan Chalupný. Leo s Honzou nezvládli svá auta na RZ5. Leo pak odstoupil hned po servisu na RZ7 a v cíli byl na 12.místě. Honza ho napodobil o test dál a cíli byl o 2 sekundy za Leem. Stabilní výkon opět předvedl Vlasta, který ještě nakonec zatáhl na poslední RZ, což ho vyneslo na první místo! Druhého A.Nesvadbu porazil o 5 sekund. Nyní Vlastovi schází k zisku titulu jediný bodík, což by neměl být žádný problém. Do tabulky přibylo 25 bodů což zaručuje vítěztví v hodnocení týmů ve třídě.

S vozy S1600 tradičně odstartovali Petr Vodička (Ford Fiesta) a Peter Lilge (Volkswagen Polo). Oba se dopustili v průběhu závodu několika chyb, které závod zdramatizovali. Z vítěztví se tak nakonec radoval Luděk Chlebný o 8 sekund před Peterem a o dalších 8 sekund třetí byl Petr. Tým tak ziskem 31 bodů potvrdil vítěztví a k prvenství má nakročeno i Peter, který má na Petra náskok 7 bodů.

Celkem tým získal 83 bodů a upevnil si jasné vedení. Výsledky Suzuki Rally zde .