FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Seznam.cz RBR OLD - Rally Monte Carlo

    První bodovaný podnik RBR OLD 2009 je za námi a před vámi je už jen úkol prokousat se reportáží z 12 ti náročných zmrzlých RZ , které autor postavil z francouzských tratí a jako bombónek pak na závěr přidal příbramský okruh – Strýčkovy . Závod byl velmi těžký . Vyžadoval stálou koncentraci , protože s SR časy se zde nepočítá a jakákoliv chyba může znamenat definitivní konec . Náročnost potvrzuje skutečnost , že cíl spatřilo jen 56 závodníků ze 125 startujících .
   V Absolutním pořadí se na stupně vítězů postavil BICA Martin s vozem Skoda Octavia WRC Evo 2 na druhém místě skončil PTACEK Martin se Subaru Impreza WRC 02 a bronzovou příčku osadil RESL Jan taktéž se Subaru Impreza WRC 02 . Tímto jsme se seznámili i s prvními třemi jezdci ve třídě WRC . A co jezdci FRT týmu ?

  S vozy specifikace WRC splńujícími podmínky pro start v OLD šampionátu za náš tým nastoupili TAUS Petr s vozem Skoda Octavia WRC Evo 2 a na body pro tým nominovaní CIKAN Jarda se stejným vozem a SPISAK Pavol s vozem Subaru Impreza WRC 01 . Do závodu vstoupili všichni velmi svižně . Jarda si však od počátku nemohl porozumět s klouzavou tratí a pak v RZ3 – J.Plane havaroval . V této RZ měl velké potíže i Petr , který po kotmelci v poslední sekci značně poškodil svojí Octávii . Pavol si vedl skvěle a neustále se zrychloval , což mu již v RZ6 přineslo průběžné 10.místo . Petr bojoval zejména s poškozeným vozem a ani mechanici až do RZ7 nestihli narovnat všechny plechy . V RZ9 – Bissane měl Petr hodně velké problémy a dojížděl se zaseknutou dvojkou . Bohužel ještě větší potíže měl Pavol a v poslední sekci svoje Subaru rozbil . Odstoupil tak ze skvělého desátého místa .Petr se v koncovce závodu přiklonil,tak jak jej běžně neznáme, k jízdě na jistotu a své úsilí nakonec završil na velmi pěkném 10.místě z 33 startujících.

  Ve třídě N4 zvítězil PECHA Stanislav startující s vozem Mitsubishi Lancer Evo 7 . Na druhém místě pak DOKULIL Jiri a bronzový SKRABAL Roman se stejnýmy vozy .

  V této třídě za tým FRT nastoupili CHALUPNY Jan a SMOLKOVSKIJ Jan oba také s vozem Mitsubishi Lancer Evo 7 . Oba jezdci závod rozjeli opatrně , ale i přesto se již v RZ2 - Bisanne Smolkovi nevyhla havárie v poslední sekci .V té samé RZ měl problémy i Hanz , když trefil do stráně , ale auto náraz vydrželo. V RZ4 pak zbytečně chyboval a následná ztráta koncentrace zřejmě způsobila , že na následující RZ5 – J.Verte2 havaroval a odstoupil tak z průběžného 13.místa z 23 startujících.

 Ve třídě S1600 byl v cíli nejdříve CECH Mira s vozem Citroen Saxo S1600 další místa obsadili KOCOUREK Vasek a POUSTKA Vaclav oba ve vozech Opel Corsa S1600 .

 Za náš tým odstartovali VODICKA Petr s vozem Opel Corsa S1600 a LILGE Peter ve voze Citroen Saxo S1600 . Petr zahájil zostra druhým nejlepším časem v první i druhé RZ . Už ve druhé RZ se dostal do tempa i Peter . Petr pak , na RZ3 – J.Plane požádal o pomoc diváky v poslední sekci . V průběhu dalších RZ se lépe dařilo Peterovi , který na průběžném 4. místě po RZ7 v klidu a pohodě preventivně vyměnil převodovku . Petr mezitím nasbíral několik minut ztráty , když divákům předváděl hodiny a opět jim dovolil strkat do jeho závodního speciálu . Redakci se podařilo zjistit , že Petr Vodička měl dříve zamrzlé francouzské tratě v oblibě , ale navigátor již v průběhu závodu zachytil nějaké nepublikovatelné nadávky , ze kterých jasně usoudil , že s oblibou je konec . Na RZ9 , hned v první sekci pak potkaly velké potíže Petera,který tak nabral asi minutovou ztrátu a klesl na průběžné 5.místo. Následná RZ-J.Plane pak byla pro Petera poslední . V záverečné sekci RZ havaroval a musel tak odstoupit ze závodu. Petr pokračoval v závěrečných RZ již na jistotu a i přes potíže v závěru poslední RZ na okruhu Strýčkovy závod dokončil a dojel tak pro skvělé 6. místo z 12ti startujících .

 Tímto se dostáváme ke třídě A8 kde se na bedně umístil   jako  první   GARAZIJA Radek se Subaru Impreza  555   druhý KULHANEK Ales s   Mitsubishi Lancer Evo 6.5 Gr.A a třetí THIEL Libor ve  voze Toyota Celica st205 . Náš tým FRT měl v této třídě   nejpočetnější   zastoupení . Na start se postavili  DUDA Mila  ,GRUNTORAD Franta  oba s vozy Lancia Delta a VONKA Leo a KASTANEK Zdenek oba s vozy Ford Escort Cosworth gr.A.Pro body měli dojet Mila a Leo. Nejlépe vlétl do závodu Mila , kterého stíhal Franta a po RZ3 šel dokonce před něj . Leo si nerozuměl se zmrlými RZ a místo závodění se snažil zejména udržet Forda na trati . Zdena pak jak už sme od něj zvyklí postupoval v klidu a na jistotu dál . Sem tam si proložil závod nějakými hodinami . V RZ5 – J.Verte2 pak ale oba naši dosud nejrychlejší zástupci lehce přestřelili a bohužel museli po havárii odstoupit . Franta z velice slibného 14.místa . Oba naši zbylí zástupci , tedy Leo a Zdena si přes určité problémy dál prokousávali cestu k cíli .

 Zdena pokračoval tradičně klidnou a spolehlivou jízdou . Leo si přivodil několika chybami značné komlikace zejména s ovladatelností svého stroje . Mechanici po RZ7 sotva stihli napravit všechny škody . Následujíci sekce však dopadla ještě hůř a jen s velkou mírou štěstí se Leovi podařilo stroj dovést až do servisní zóny po RZ11 . Ta byla bohužel poslední pro Zdenu, který po havárii v druhé sekci Coté D´Arbroz odstoupil. Leo se zejména přičiněním ostatních závodníků propracoval na pěkné 9. místo a skvělým druhým časem v RZ12 – okruh Srýčkovi korunoval dokončenou soutěž. Redakce zjistila , že Leo ač asfaltové a příbramské RZ příliš nemusí , po projetí cílem soutěže prohlásil , že si sotěž přeci jen užil a zejména poslední RZ ho vyloženě bavila .Na startu bylo rekordních 38 závodníků.

  Ve třídě A7 reprezentoval náš tým sám manažer FRT MATOUSEK Vlastimil s vozem Peugeot 306 Maxi Evo 2 . A jakkoli se po celou dobu trvání soutěže pokoušel nadávat na volbu svého závodního stroje či nevhodně kluzké podmínky na všech RZ, které mu udělali na brzdovém pedálu výrazné otlaky, tak se již v průběhu RZ5 propracoval na druhé místo. Na prvním místě jedoucí LEHOCKY Mojmir s VW Golf IV Kit Car , který nakonec i zvítězil si až do poslední RZ nemohl být jistý . Mates tedy v pohodě dokončil na stříbrném stupínku a dosáhl tak pro největší úspěch týmu FRT na této soutěži.Pro úplnost musíme doplnit , že na třetím místě dokončil KOLARIK Vladimir s vozem Peugeot 306 Maxi Evo 2 . A na strart se postavilo 13 závodníků .

 Poslední dosud nezmíněnou třídou je skupina H , kterou zatím reprezentuje pouze jediný použitelný závodní speciál Volvo 242 LE s pohonem zadních kol . Řídit se prakticky nedá a na ruční brzdu můžete zapomenout (pozn.redakce). Na prvním místě v cíli se umístil CERVENKA Filip a na druhém pak MIKSOVSKY Jakub .

 Tým FRT zastupovali PECUCH Roland a SPISAK Stefan a ve stejném pořadí se i pustili do závodu , když hned v první RZ obsadili první dvě místa . Po drobné chybě pořadatelů , kteří Rolimu omylem započetli penntli 15s na RZ2 se podařilo Štefanovi vyhrát RZ3-J.Plane. A po RZ4 oba naši jezdci drželi stále na špici ve stejném pořadí . V následující RZ5-J.Plane pak přišli první vážné problémy a oba jezdci nasbírali velkou ztrátu, ze které se štefan rychle vzpomatoval ale Roliho smůla neopustila v následujících zkouškách se na trati dost trápil a minuty přibývaly. V RZ7-J.Plane se Štefan opět blýskl prvním časem a to samé zopakoval i v RZ8 . Upevnil si tak průběžné 2.místo.Roliho trápení málem definitivně ukončila RZ9-bisanne , kdy po kolizi se stromem regulátor převodovky nedovolil motoru rozjet stroj se zaseknutým prvním převodovým stupněm. Spolujezdec Roliho poskytl redakci exkluzivně záznam z interkomu „ mam dost.... nedalo sa vytocit v ostrej zatacke... a spadol som do priekopy no a potom som uz mal take nervy ze som narazil do stromu a poskodil som prevodovku a ostala zaradena 1, nevedel som sa pohnut lebo tento shit nema silu sa rozbehnut v 1 ale bolo tam klesanie takze podarilo sa tak za 10 min“ http://www.youtube.com/watch?v=xB5U8SEo9Hc Jenom vědomí zisku jistého bodů při projetí cílem soutěže udrželo Roliho v závodě . V RZ10 bohužel havaroval Štefan , který tak odstoupil z výborného 2. místa. Roli se pak přičiněním odpadlíků posunul i s obrovskou ztrátou na velice zaslouženou třetí příčku, na které závod ještě po nejrychlejším čase na poseldní RZ dokončil.Na start se postavilo 6 vozů.

  Co říci závěrem ? Všem co se snažili – díky. Všem co získali body – ještě větší díky . Tuto soutěž má totiž náš tým v hledáčku jako velmi důležitou a slovy manažera : „Cílem je skončit do třetího místa“.

  Již v příštím podniku bude tedy nutné více se koncentrovat a dodržet základní pokyn - dojet do cíle - aby se v závěrečné reportáži nemuselo tak často opakovat slovo „havaroval“.

Za redakci F-R-T

L.V.

  

 

 

 

 

 

Žádné komentáře
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team