FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Seznam.cz RBR OLD - SEZNAM.CZ RALLY

  Ve dnech 23.5.2009 od 6:00 - 29.5.2009 do 23:00 pokračoval pohárový závod svým druhým bodovaným podnikem tentokrát na nových závodních tratích Monteklandu. A právě 14 těchto nových RZ a praktická nezkušenost všech závodníků s jejich projížděním měly lví podíl na počtu odpadlých posádek. A kdokoli kdo dokázal dovézt svůj stroj až do cíle tak zaslouží slova uznání, protože naprosté většině závodníků včetně velmi zkušených borců se to nepodařilo. Tato slova vychází ze skutečnosti, že cíl uvidělo jen 35 vozidel přičemž na start se postavilo 175 posádek !!! Takže jen jedna pětina jezdců dokázala zejména svou trpělivostí, ale také s notnou dávkou štěstí dojet pro cílové body. A musíme vyzdvihnout, že náš tým FRT patřil k těm nejúspěšnějším. Jak teda druhý podnik vlastně dopadl? Naše vyškovská redakce vám opět připravila stručnou reportáž. Tak jdeme na to.
 

  
 Ve třídě WRC se jako první a též první absolutně prohnal cílem BICA  Martin s vozem Skoda Octavia WRC Evo 2, na druhém místě dokončil  RENDLA Michal v Subaru Impreza WRC 98, který skončil celkově na třetí příčce a bronzový byl MORAVEK Jan se Skoda Octavia WRC Evo 2.

 Našimi zástupci pro tuto třídu byli SPISAK Pavol a CIKAN Jarda oba se  Subaru Impreza WRC 02. Prvně jmenovaný vlétl do turnaje absolutně nejrychlejším časem a dal všem jasně najevo jak si představuje průběh této soutěže. Zajížděl rychlé časy, které ho v nabité konkurenci již po RZ7 posunuly na stupně vítězů a po RZ8 dokonce na stříbrný stupínek. Ani vítězství v následující RZ jej však na první místo neposunulo. Pali však nepolevil a neustále se vzdaloval ostatním soupeřům. Bohužel v servisní zóně po RZ11 se dopustili mechanici závažné chyby a za překročení časového limitu mu byla udělena penalizace 1,40min. To se zřejmě následně projevilo na ztrátě koncentrace a odstoupení po velice tvrdém nárazu do zdánlivě velmi měkkého keříku na RZ 13 ( po nejrychlejším průjezdu  prvním mezičasem).  To náš druhý zástupce v této  kategorii  přezdívaný Ceejay pojal závod odlišnou strategií a začal zvolna. V průběhu závodu se mu však zdaleka nedařilo podle jeho představ a nemohl se dostat do tempa. Jeho snažení pak přerušila kolize na RZ12 po které odstoupil z již v té době velice solidního 9.místa. V depu pak do mikrofonu stručně závod shrnul takto: „Jel jsem šílenou tužku, fakt jenom abych dojel a stejně jsem to rozbil. Neskutečně mě ten Montekland se...“ (cenzurováno)
Cílem 1.RZ projelo 44 jezdců a v cíli pak bylo klasifikováno pouhých 7 .

  Ve třídě N4 zvítězil PETERA Jirka jun startující s vozem Mitsubishi Lancer Evo 6 TME . Za ním na druhém místě pak LEHECKA Honza a třetí dojel KOVARICEK Miroslav se stejnými vozy Mitsubishi Lancer Evo 7 . 
  V této třídě za tým FRT nastoupili
CHALUPNY Jan a SMOLKOVSKIJ Jan oba také s vozem Mitsubishi Lancer Evo 7 . Oba jezdci závod rozjeli opatrněji. Smolkovi se dařilo lépe a postupně se vyrovnaným výkonem posouval v pořadí pomalu vpřed a po RZ7 již figuroval na 5.místě. Hans se ale dostal hned v úvodu na RZ2 do velkých potíží, když poškodil vůz a zejména převodovku. Do servisu bylo v tu chvíli neskutečně daleko. K situaci se vyjádřil takto: „Tak jsem tady ztratil pět minut a to mě čeká ještě jedna před servisem,doufám,že když už se s tim takhle se..,tak že tam aspoň dojedu.“ (opět nezbytná cenzura ). Ale i přes následující zlepšení v RZ6 a zejména v RZ7, kde projel cílem jako pátý se mu dovést stroj do cíle nepodařilo a v RZ8 ve druhém úseku havaroval a musel odstoupit. Smolka držel páté místo a po druhé příčce v cíli RZ12 se pak v pohodě na stejném místě propracoval až do cíle.
Cílem 1.RZ projelo 26 startujících.

  Ve třídě S1600 byl v cíli nejdříve KOCOUREK Vasek ve voze Opel  Corsa S1600 druhý dojel CECH Mira s vozem Citroen Saxo S1600 a třetí  místo pak pro sebe ukořistil za tým FRT startující VODICKA Petr s vozem  Opel Corsa S1600, který je zároveň novým manažerem.
  Za náš tým odstartoval s Petrem také
LILGE Peter ve voze Citroen Saxo  S1600 . Oba jezdci začali velmi dobře a hned na začátku obsadili páté a  šesté místo. Petrovi se dařilo o poznání lépe a po RZ3 se dokonce dostal již na 3. místo. Po RZ7 drželi Petr s minimálním odstupem 5. místo a Peter s odstupem jen 25s místo 6. Ale další RZ znamenala pro Petera stop v dalším pokračování, když svůj málo oblíbený závodní saxofon ve druhé sekci rozbil. Petr měl také drobný problém na RZ8: „Vyletěl jsem ven, ztráta tak 15s, mám tu svoje místečko, který opět nezklamalo“. Ale přesto se posunul na třetí místo, které již do cíle nepustil. Jako bombónek ke skvělému výsledku přidal ještě dílčí vítězství v RZ10.
Cílem 1. RZ projelo 15 závodních strojů.

  Tímto se dostáváme ke třídě A8 kde cílem projel jako první NEZVAL  Adam druhý MITACEK Jirka oba se Subaru Impreza 555 a třetí SENK  Michal s vozem Toyota Celica st205 .
  Náš tým FRT v této třídě tentokrát zastoupili
VONKA Leo a  KASTANEK Zdenek oba s vozy Ford Escort Cosworth gr. A DUDA Mila  se strojem Lancia Delta. Zdena začal opět jak jsme od něj zvyklí v klidu a  na jistotu. Ovšem tratě Monteklandu mu nejsou příznivě nakloněny. To se  projevilo již při tréninku, kdy narazil do stromu a jeho závodní stroj následně vzplanul. Naneštěstí v samotném závodu jej potkal stejný konec a odstoupil již z RZ4:
„ ... jsem to poslal bokem do břízek a auto začalo hořet“ Od začátku nejlépe se dařilo Leovi, který se každou RZ nepatrně zrychloval až se dostal do tempa ve kterém šlapal na paty i těm nejlepším jezdcům. Míla jel podobné tempo a ve výsledkové listině figuroval těsně za Leem. Bohužel přišlo i pár chyb z nichž jedna v RZ12 stála Mílu víc než minutu ztráty. V cíli RZ12 k tomu dodal: „To je škoda.prostředek silnice mě nakopnul a po saltech jsem zůstal na boku,tak diváci ...“. Míla ale dál valil v pěkném tempu a v pohodě se držel kolem 7.místa. Jak sám po závodě uvedl - „jel sem tak trochu výletově“ – tak si závod docela užíval. Závod dokončil na velmi pěkném 7.místě. Leo se od RZ8 usadil na průběžné 3.příčce když vyhrál RZ7 . Ke smůle však při RZ 11 přišla menší chyba a zavadil o strom. To však následně přispělo ke špatnému nájezdu do jedné ze zatáček a na travnatý kraj tratě, který byl v tom místě bohužel dost vyvýšený. Když už situace vypadala jako zvládnutá tak se vůz o něco sekl a otočil na bok kde zůstal až do pomoci diváků. Reakce řidiče byla odpovídající situaci:„To je ku.. to auto, trošku sem s nim práskl bokem do stromu a vono se mi pak na oplátku o kus dál položilo na bok“. Ztráta asi 50s znamenala propad umístěním. I tak se Leo dostal do cíle soutěže na velmi pěkném 5.místě a v celkovém pořadí zejména díky odpadu vozů WRC se mu podařilo vybojovat 13. místo. Přesto však soutěž málem ukončil v poslední RZ kterou po projetí cílem stručně okomentoval takto: „ Narval sem to zase do těch břízek - naštestí sem to stočil bokem a fordík to kupodivu vydržel - tak mu teda odpouštím tu boudu“.
1.RZ dokončil zatím největší počet 48 jezdců z nichž soutěž pak dokončilo 15.

  Následující kategorii A7 vyhrál LEHOCKY Mojmir s VW Golf IV Kit Car jako druhý spatřil cíl SEKERA Tomas s vozem Peugeot 306 Maxi Evo 2 a bronzový stupeň pak získal náš zástupce MATOUSEK Vlastimil také se speciálem Peugeot 306 Maxi Evo 2. Nikdo další do cíle dojet nedokázal. 
  Ve třídě A7 nás Mates se svým pěkně barevně vyvedeným
maxikem zastupuje jako jediný a i přes problémy a zejména bodovou ztrátu, kterou mu způsobila dodatečná penalizace v předchozím podniku se dokázal motivovat do dalšího závodu. Na úvodní RZ nám pak vše objasnil: „Zdarec, po té minulé aféře z replayem jsem se dlouho rozhodoval jestli má vůbec smysl pokračovat když je veškerý úsilí potom zbytečný díky chybám v systému, ale nakonec to zkusim, i když chuť na to je nulová“. Přesto se zdá že při chuti zůstal a hned ze začátku se usadil na 3. příčce, kterou pak držel až do cíle soutěže. Ale že to nebylo tak jednoduché jako obvykle dokládá i jeho závěr po RZ11: „O minutu pomalejší než normálně a o půl minuty pomalejší než v prvních průjezdech, to mluví za vše,nervy jak prase, je mi blbě, a přes ty díry jedu tak rychle že by mne důchodce po operaci kyčlí předběhl o pořádnej kus, hrůza co se mnou je“.
Cílem 1.RZ projelo 15 závodních strojů.

  Zůstává nám poslední ještě nezmíněná kategorie, kterou je H . Všichni sme již jízdu s zatím ojedinělým speciálem Volvo zkusili a tak přejdeme rovnou k průběhu závodu. Předem vás všechny můžu ujistit, že tentokrát v této třídě tým FRT, který zastoupili SPISAK Stefan a PECUCH Roland zcela kraloval. Bylo právě jejich zásluhou, že v této kategorii získal náš tým plný počet bodů. Oba jezdili na samotné špici a od RZ7 obsadili první příčky, které jim již nikdo nedokázal vzít. Nutno podotknout, že Štefan přikládal pod kotel daleko víc a pak velmi zodpovědně po RZ9 zvolnil aby bezpečně dovezl svůj nepoškozený stroj do cíle. Roli pak jel zase víc na jistotu i když se také nevyhnul několika krizovým situacím a nějaké té bouli na blatníku, ale jak sám uvedl: „Som velmi velmi spokojený, velmi veeeelmi som si to užíval konečne“.  A pro příští podnik nazval svůj závodní stroj již: „Moje SUPER Volvo“. Takže na zlatý stupínek vystoupal Štefan a na stříbrný jej následoval Roli. Štefan tímto dosáhl na první zlato v soutěži. Gratulujeme. A společně pak získali v soutěži dosud nejlepší umístění. Zbývá doplnit, že na třetím místě dojel CERVENKA Filip a cíl 1.RZ vidělo 8 závodníků. 


 

 Závěrem musím vyzdvihnout, že náš tým FRT se výkonem v této soutěži vypracoval na absolutní špici a jsme držitelé průběžného 1.místa mezi týmy. Všem, kteří jste se zúčastnili bojů tímto děkujeme a těm co se podařilo přispět k zisku bodů pak děkujeme dvojnásob. Každý další závodník v cíli znamená téměř jistě další přísun bodů.

Pro příští podnik si naše redakce připravila naprosto nové originální heslo, při jehož dodržení se jistě opět dostaví výrazný výsledek: „...dojíždět chlapci dojíždět...“

Za redakci odkaz na soutěž

L.V. Seznam.cz RBR OLD 2009 - SEZNAM.CZ RALLY

 

 

 

 


 
Žádné komentáře
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team