FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

Team Cup 09 - Review

  V neděli nám skončil premiérový ročník týmového poháru nazvaného jednoduše Team Cup 09. Ten odsahoval seriál 9 závodů, přičemž každý závod se jel s vozem jiné třídy. Zde si můžete přečíst krátké review.
  Úvodní závod se jel ve třídě N3, kde je zatím k dispozici pouze jediný vůz a to Ford Fiesta
ST. Tento podnik vyhrál hned po svém příchodu k týmu Franta Gruntorád. Druhý byl Milda Duda a třetí Petr Vodička.

  Ve skupině A8 byl nejrychlejší Leo Vonka se svým osvědčeným vozem Ford Escort Cosworth. Ale i zde to byl těsný výsledek, když specialista na vozy S1600 Peter Lilge zaostal pouze o 3 sekundy.  Do závodu odstartoval se stejným vozem. Na třetí pozici byl s již velkou ztrátou s vozem Mitsubishi Lancer Evo 6.5  opět Petr Vodička.

  Třetí závod se jel v produkčních vozech. Zde byl nejlepší Mila Duda o téměř minutu před Vlastou Matouškem. Oba jeli s vozem Mitsubishi Lancer Evo9. Třetí byl se Subaru Impreza N12 Leo Vonka.

  Ve třídě S2000 do cíle nejrychleji a s velkým náskokem minuty a třičtvrtě dojel Vlasta
Matoušek se svojí Fiestou. Druhý byl Franta Gruntorád a o dalších 9s za ním na třetím místě
Jan Chalupný. Oba s vozy Peugeot 207.

  Další třídou byla S1600. Tam si vítěztví zopakoval opět Vlasta, který svoji Fiestu S1600
dovezl o 1:04 dříve než Leo Vonka svůj vůz stejné značky. Třetí byl o další 4s zpět Peter Lilge
s osvědčeným VW Polo.

  Třída A7 a v pořadí šestý závod a se stal kořistí Petera Lilgeho a jeho vozu Peugeot 306. Další pódiová umístění patřila stejnému vozu. O 53s za vítězem zaostal Jarda Cikán a dalších téměř 16s zpět byl v cíli Vlasta Matoušek.

  V královské třídě WRC se v nejlepším světle předvedl Jarda Cikán a jeho Citroen C4. Zvítězil s luxusním náskokem 2 minuty a 34s před Mildou Dudou s Focusem WRC. Třetí byl o dalších 15s zpět Leo Vonka se Subaru Impreza WRC.

  Dalsím dílem byla pro všechny hodně netypická soutěž, či spíše auto. Jelo se to totiž
s dnes již historickým vozem, navíc poháněným zadní nápravou, Volvo 242 LE. S ním se nejlépe popasoval Štefan Spišák, který do cíle dorazil o 35s rychleji než Jarda Cikán na druhé pozici. Třetí v cíli byl Peter Lilge o dalších téměř 5s zpět.

  A podobný husarský kousek jako Franta Gruntorád v prvním závodě, zopakoval další nově příchozí člen týmu Pepa Kubičík pro změnu v posledním závodě sezóny a to v kategorii starších vozů specifikace WRC. I když jeho Škoda Octavia WRC Evo2 byla v cíli pouze o 0,9s!! dříve než stejný vůz s Jardou Cikánem za volantem. Jako třetí byl o dalších 14s zpět Pavol Spišák s vozem stejné značky.

  V součtu všech závodů a bonusových bodů za vyhrané rychlostní zkoušky a dojetí bez superrally byl nejvýše a zaslouženě zvítězil Vlastimil Matoušek se ziskem 102 bodů. Druhý byl se ziskem 95,5 bodů Leo Vonka a o pouhopouhého půlbodu méně získal Mila Duda. Všem velká gratulace!

  Tento úvodní ročník měl za úkol hlavně bavit naše jezdce což se snad povedlo. Nutno ovšem podotknout že často to bylo na hranici sebeobětování, kdy auta se kterými normálně nejezdíme často neposlouchala a většině z nás připravila opravdu horké chvilky a komentáře po dojetí velkého množství RZ jsou naprosto nepublikovatelné...:-)
  Úvodních závodů se také nezúčastnili nové posily týmu, které přicházely až v průběhu roku,
takže do celkového pořadí tak již zasáhnout nemohly.Pokud bude mít tato týmová soutěž
pokračování, věřím že se od začátku již zúčastní všichni a čeká nás spousta pěkných,
zajímavých a vyrovnaných soubojů a hlavně spousta zábavy :-)

P.V.

 

 

 

Žádné komentáře
 
© 2008 - 2009 , FRONTLINE Rally Team