FRONTLINE Rally Team

Vítejte na stránkách FRONTLINE Rally Teamu

Úvod

TR 2008 - Montek Rally

Včera úderem půlnoci skončil prestižní serial Team Rally 2008. Posledním dílem byla Montek Rally. O skladbu a hlavně úpravu tratí, které byli premiérově zařazeny právě na tuto soutěž, se postaral Martin Kučera (Hrouda). A jak dopadli průjezdy RZetami Lernovec, Úzkotín, Hroudovany, Šnekovice tam i zpět?

Pro celkové vítěztví si nemohl dojet nikdo jiný než Pavel Chrastina, který tak i na "nových" tratích jen potvrdil svoji suverenitu v letošním ročníku. Druhý dojel jeho týmový kolega z HSF Tomáš Mikl, který zaostal o necelých 23 sekund a bronz vybojoval zástupce CRF RBR Teamu Michal Juren, který na vítěze ztratil 1.14 s.

RESL Jan   Ve skupině WRC vyrazili do boje Milda Duda, Jan Smolkovskij a Pavol Spišák. Ten se hned na úvod prezentoval třetím časem, ale to bylo v první etapě bohužel vše. Hned na další RZ Pavol odstoupil. Stejně tak dopadl  i Honza. Milda se  pohyboval  ve středu  startovního  pole. Po deseti testech byl na 14.místě. RZ11 mu však vystavila stop a v cíli první etapy z toho bylo 17.místo. Naděje  na body  vzala rychle za své už na druhém  testu  a Milda tak  byl v cíli  na  23.pozici. Pavol se i ve druhé etapě prezentoval velmi rychlími časy, když 4x dojel druhý a 2RZ dokonce vyhrál! Bohužel na poslední RZ přišla chyba a odstoupení, ale to stačilo na jeden mistrovský bod za 20.místo. Celkovým vítězem této rally i celkově se stal s převahou již zmiňovaný P.Chrastina a jeho HSF se stali i jasným vítězem mezi týmy ve třídě WRC.

DOBES Jan  Ve třídě A8  nastoupili Leo Vonka a Zdenek Kaštánek s osvědčenými Escorty. Leo po mírné kolizi odstoupil na RZ6. Zdenda se naopak držel rady a pokynů manažera a tak aby auto dovezl do cíle. To se také povedlo a na konci etapy z toho bylo 15.místo. Bohužel technický problém s PC hned první etapě druhého dne znemožnil Zdenovi pokračovat. Leo již do druhé etapy nenastoupil. Zvítězil Jiří Bayer ze S.A.D.A.C. o 5s před Karlem Kunclem. Celkovým vítězem se stal František Valenta z Carlsbad RT o pouhý bod před J.Bayerem. Mezi týmy A8 zvítězil S.A.D.A.C. Motorsport.

ZAHORA Martin  Ve třídě N4 nastoupili s nominací Roland Pecuch, Štefan Spišák a o body mezi jednotlivci se chtěl pokusit s netradiční technikou také Honza Chalupný. Jeho snaha  však neměla  dlouhého  trvání, když  nespatřil ani cíl úvodní RZ. Štefan nezvládl své Subaru na třetí RZ díky špatnému rozpisu. Roli bojoval až do RZ10, kde také odstoupil. V cíli etapy byl na 27.místě. Na RZ15 se naši jezdci předveli velmi pěkně, když Štefan RZ  vyhrál a Roli byl třetí.  Tím ale Štefanovo  účinkování  skončilo a v cíli byl  na 33.místě díky SR. Roli celou druhou etapu zajížděl časy kolem první pětky, ale na RZ19 přišlo další odstoupení. I tak to na body stačilo a Roli pro tým i sebe dovezl 5 bodů za 16.místo. Vítězem se stal Jan Mikulka ze S.A.D.A.C. , který zvítězil i v celkovém hodnocení stejně jako jeho tým.

POUSTKA Vaclav   Ve  třídě  S2000 vyjeli s  Fordy Fiesta Vlastimil Matoušek a Jarda  Cikán. Tomu se však nevedlo a odstoupil už na čtvrtém testu. Vlasta si  taktickou  jízdou s  novými  tratěmi  poradil dobře a v cíli etapy byl na  13.pozici.  Druhá  etapa se  Jardovi  také  nepovedla a na třetím testu  odstoupil.  Vlasta naopak  opět  potvrdil  že svá auta  má  dobře pod  kontrolou a do  cíle dojel  opět  bez využití  SR  na skvělém 10.místě. Vítězem se stal Vratislav Honzálek z HSF. Celkově se o pouhé 2 bodíky radoval Martin Kožíšek z REVO týmu. Také jeho tým se stal celkovým vítězem ve třídě.

Fric,Hofbauer Mezi  vozy S1600 se objevili v barvách F-R-T i Polo a Fiesta Petera Lilgeho a Petra Vodičky . Petr  se také  řídil  radou manažera a jel velmi opatrně, ale bohužel také chyba v rozpisu znamenala výlet mimo trať a po nárazu  do  stromu se již  nepodařilo  auto znovu  rozjet  a následovalo odstoupení. V cíli z toho tak bylo 26.místo. Peter ke své rychlosti přidal i spolehlivost  a také již  tradičně  dokázal dojet bez SR. Po první etapě to bylo 11.místo.  Druhou etapou  projeli oba  borci  bez větších problémů, Peter se blýskl několika časy v první pětce či trojce a v cíli byl na skvělém 6.místě. Petr se také díky chybám soupeřů posunul pořadím vzhůru a znamenalo to 14.místo. Závod vyrál Tomáš Sekera z ValMezRulez. Z celkového prvenství se ovšem radoval Tomáš Junger z HSF a mezi týmy byli nejlepší borci ze S.A.D.A.C. Motorsport.

Celkově si tým na Montek Rally připsal 39 bodů. Celkové výsledky Montek Rally naleznete
zde .

V celkovém hodnocení Team Rally 2008 se FRONTLINE Raly Team umístil na 19.pozici s 256 body, což je určitě zklamání. Cílem bylo být do 15.místa. Ve třídě WRC to bylo 23.místo se 16.body. To samé umístění a o 2 body více měl tým ve třídě N4. Třída A8 obsadila z pouhopouhými 5 body až 30.místo. Ve třídě S1600 znamenal zisk 103 bodů 10.pozici a slušné 16.místo Petera Lilgeho mezi jednotlivci. Nutno zmínit, že Peter 3 první soutěže nejel. Nejlépe tak dopadla třída S2000, kde se tým umístil na 8.místě se 114 body a Vlasta Matoušek byl dvanáctý mezi jednotlivci. První 3 závody navíc Vlasta odjel ve třídě S1600. Jak již bylo napsáno celkové umístění je jistě zklamáním. Sezona se začínala s ne uplně kompletním týmem. Momentálně určitě máme na to vozit z každé soutěže pravidelně 40-50 bodů, což by letos s přehledem stačilo na první desítku. Takže cíl pro příští sezonu je jasný! :-)